Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rywalizacja i współpraca

Czy można jednocześnie rywalizować i współpracować? Można, Gmina Goleszów i Gmina Wędrynia udowadniają to co roku -po raz siódmy w Goleszowie odbędzie się Transgraniczny Piknik Sportowy.

Wspólne zmagania i zabawa sportowa rozpoczną się o 14.00 dnia 22 czerwca na stadionie sportowym przy ul. Sportowej 2 w Goleszowie. Na początku imprezy przewidziano wystąpienia gości i zespołu tanecznego z goleszowskiego gimnazjum. Potem rozpoczną się konkurencje sportowo–rekreacyjne: tory przeszkód, rzuty do kosza, bieg z oponą, rzut dętką, bieg z kegami, rzut piłką lekarską, bieg z jajkiem czy piłkarski tor przeszkód. Od 15.00 toczyć będzie się również bój piłkarski w ramach towarzyskiego turnieju piłkarskiego. Wieczorem, o 19.00 swoje umiejętności zaprezentuje grupa akrobatyczna z Gminy Wedrynia, a o 20.00 odbędzie się pokaz Zumby i krótko potem zabawa taneczna nakręcana przez DJ Janusza Gawlika.

- Tegoroczna edycja naszego Pikniku Sportowego jest realizowana w ramach projektu pod nazwą „Idymy razym kapke dali” - informuje Tomasz Jaszowski Zastępca Wójta Gminy Goleszów.

Goleszowski Transgraniczny Piknik Sportowy Gmin Partnerskich rozegrano po raz pierwszy w 2006 roku. Jest kontynuacją Gminnego Pikniku Sportowego. W zawodach, obok reprezentacji jedenastu sołectw gminy Goleszów, bierze udział także drużyna z Wędryni – gminy partnerskiej Goleszowa.

(red.)

„Idymy razym kapke dali” - systemowa współpraca partnerska gmin Goleszów i Wędrynia w obszarze kultury i sportu, projekt dofinansowany środkami Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013 - Euroregion Śląsk Cieszyński

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: