Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ruszyła kampania w województwie śląskim

Od 14 lutego do 14 marca w ramach kampanii „Pneumokoki u dorosłych – ZASZCZEP ZDROWE NAWYKI” odbywa się ogólnopolska akcja szczepień. Aby zaszczepić się przeciw pneumokokom w korzystnej cenie, w województwie śląskim można udać się do jednej z 23 placówek opieki zdrowotnej. Na Śląsku Cieszyńskim takim miejscem jest tylko Skoczów.

Osoby dorosłe, które zgłoszą się do wyznaczonych placówek w wyznaczonym terminie, będą mogły skorzystać ze szczepienia w cenie o ok. 40% niższej od standardowej. Specjalna cena szczepienia w ramach kampanii wynosić będzie ok. 40-45 zł, choć może nieznacznie różnić się w poszczególnych przychodniach.

Akcja pod patronatem Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej (PTOZ) pomoże zmniejszyć ryzyko wystąpienia zapalenia płuc, wywoływanego przez bakterie pneumokokowe. Wśród dorosłych najbardziej zagrożone są osoby z grup ryzyka: seniorzy, osoby chore przewlekle i palacze. Wyniki badania świadomości przeprowadzonego w grudniu 2010 r. pokazują, że Polacy nie mają nawet podstawowej wiedzy na temat pneumokoków, czy sposobów zapobiegania chorobom przez nie wywoływanym.

Aby skorzystać ze specjalnych warunków cenowych szczepienia 23-walentną szczepionką polisacharydową przeciw pneumokokom, wystarczy zgłosić się do jednej z przychodni na terenie województwa śląskiego. informacje na temat kampanii „Pneumokoki u dorosłych – ZASZCZEP ZDROWE NAWYKI” znajdują się na stronie internetowej www.pneumokokiudoroslych.pl 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: