Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ruszył w pościg za złodziejami

Był na zakupach z żoną, ale kiedy usłyszał o kradzieży, ruszył szukać złodziei. Cieszyński policjant, aspirant Sebastian Marko po godzinach pracy, 3 grudnia br. złapał złodziei w Skoczowie.

Policjantem się jest, a nie bywa – udowadnia to aspirant Sebastian Marko, który w dniu wolnym od służby natychmiast przystąpił do działania, kiedy usłyszał, że na stacji benzynowej doszło do kolejnej kradzieży.

Sebastian Marko- funkcjonariusz Policji, na co dzień pracuje jako profilaktyk cieszyńskiej komendy. Nie wahał się jednak, kiedy – będąc w czasie wolnym na zakupach z żoną – usłyszał o niedawnej kradzieży:

- Miał wolne i kiedy wspólnie z żoną był na jednej ze stacji paliw w Skoczowie, usłyszał od kasjerek, że chwilę wcześniej miała miejsce kolejna kradzież na terenie sklepu. Sprawcy ukradli towar za ponad 430 złotych.  Policjant podpytał o szczegóły zdarzenia i rysopis złodziei. Mundurowy stwierdził, że skoro zdarzenie miało mieć miejsce kilka minut wcześniej, to jest spora szansa na szybkie ujęcie sprawców. Porzucił zakupy, wsiadł do swojego samochodu i ruszył w poszukiwaniu złodziei. Już kilka chwil później zauważył ich w rejonie dworca w Skoczowie. Pomimo że nie miał munduru, złodzieje na jego widok wyczuli zbliżające się kłopoty i rozpoczęli ucieczkę. Policjant po krótkim pościgu szybko zatrzymał uciekającego mężczyznę, którym okazał się 30-letni mieszkaniec Cieszyna– relacjonuje oficer prasowy cieszyńskiej Policji, podkomisarz Krzysztof Pawlik.

Część skradzionego towaru powróciła na półki sklepowe w nienaruszonym stanie, a sprawca został przekazany w ręce umundurowanych policjantów. Za dokonane kradzieże sprawca będzie teraz tłumaczył się przed sądem


red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-12-05 15:16:34
praca22 rysiek: a to sie popisal policjant
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: