Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ruszył skład rzeczy

Skład rzeczy – to idea darmowej wymiany. Każda osoba może przyjść i "przewietrzyć" swoją szafę zostawiając w tym miejscy ubrania, książki, przedmioty... które są nam już niepotrzebne. Kto nie chce niczego wymieniać, nie musi tego robić. Po prostu może tu zajrzeć i wybrać sobie rzecz, która mu się spodoba.

Akcja "Skład rzeczy" w Cieszynie odbywa się po raz pierwszy. Są szanse, że idea pozostanie u nas na dłużej. - Organizatorzy Festiwalu Make It Yourself mają nadzieję, że akcję w naszym mieście uda się "zaszczepić" być może na stałe  – podkreśla Sławomira Kalisz – prezes Stowarzyszenia Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej.

Do akcji dołączyli również właściciele sklepów. -  Ludzie przynoszą ubrania na których widnieją jeszcze metki, wciąż pojawiają się piękne, ciekawe rzeczy. Nie tylko "ciuszki", są i książki, buty, plecaki... Nieustannie panuje tutaj ruch. Miejsce przyciąga kolejne osoby, które wychodzą od nas z nowym nabytkiem – wyjaśnia Sławomira Kalisz.

"Skład rzeczy" rozpoczął się w minioną środę i potrwa do niedzieli. Jest więc jeszcze czas, by przejrzeć swoje szafy i strychy...Jeśli więc masz w domu coś z czego wyrosłeś, znudziło Ci się lub chciałbyś znaleźć coś ciekawego – skieruj swoje kroki do Stowarzyszenia Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej przy ulicy Srebrnej 1a w Cieszynie.

- Fajnie, gdyby przedsięwzięcie przyjęło się u nas na tyle, że moglibyśmy je organizować systematyczne, zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że to spore wyzwanie – podkreśla S. Kalisz - Osoby, które zetkną się z naszą akcją będą mogły przekazać nam informację na temat tego, co sądzą o idei "Składu rzeczy".

 

BsK

  •  
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: