Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ruszają remonty dróg w Jaworzu

Na pierwszy ogień ulice Niecała i Południowa, z czasem kolejne zadania. Wójt gminy Jaworze, Radosław Ostałkiewicz poinformował o rozpoczęciu gminnych inwestycji związanych z remontami dróg.

Pierwszym przedsięwzięciem jest przebudowa ulicy Niecałej w Jaworzu. Łączny koszt inwestycji wynosi ok. 550 tys. zł brutto. Ukończenie prac zaplanowano na jesień.

W ramach modernizacji ulicy Niecałej zaplanowano roboty polegające na przebudowie drogi gminnej ul. Niecałej w Jaworzu wraz z odwodnieniem tej drogi oraz przebudową odbiornika dla odwodnienia drogi. Zamówienie obejmuje budowę chodnika dla pieszych (wraz z poszerzeniem pasa drogi gminnej od strony chodnika do szerokości 2,5m), przebudowę istniejącego chodnika dla pieszych, przebudowę przepustu rurowego oraz przebudowę istniejącego rowu melioracyjnego – informuje Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze. Początek projektowanego chodnika ma miejsce w obrębie skrzyżowania z drogą wojewódzką (ul. Bielska) na styku z istniejącym chodnikiem, który został wykonany w poprzednich latach. Koniec natomiast zlokalizowany jest na wysokości torów kolejowych. Projektowany chodnik, o łącznej długości ok. 180 m, przebiega wzdłuż wschodniej krawędzi drogi. Dodatkowo, remontowi zostanie poddany istniejący chodnik dla pieszych na wysokości przepustu pod drogą gminną, usytuowany po zachodniej stronie jezdni.

 Kolejne zadanie to modernizacja ul. Południowej. - W zakres robót budowlanych wchodzą w szczególności następujące prace: frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej, wykonanie koryt na poboczu, skropienie nawierzchni asfaltem, wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej – dodaje wójt Jaworza. Prace w szczególności będą polegać na wykonaniu nowej nawierzchni bitumicznej na ulicy Południowej – na odcinku pomiędzy ul. Wapienicką a Podgórską. Prace planowo powinny zostać wykonane przed jesienią tego roku. Łączny koszt inwestycji to ok. 330 tys. zł brutto.

To  nie koniec jaworzańskich inwestycji w obszarze infrastruktury drogowej. - Jeszcze w tym roku planujemy inwestycje w ciągu następujących dróg: pierwszej części ul. Zajęczej, fragmentu ul. Promienistej i ul. Widok, uspokojenie ruchu wzdłuż ul. Średniej na całej długości (wyniesione skrzyżowania i szykany, ale bez słupków), przeprojektowanie pozostałej części ul. Promienistej, opracowanie projektu budowlanego w zakresie budowy chodnika wzdłuż ul. Cisowej (drogi powiatowej) w Nałężu w celu rozpoczęcia działań w kolejnym roku budżetowy), a także przeprowadzenie najpilniejszych remontów cząstkowych dróg współzarządzanych przez Gminę Jaworze. To tyle, na ile pozwala nasz budżet, który skurczył się znacząco w związku ze zmianą zasad finansowania samorządu gminnego. Niemniej jednak działamy... - kwituje Radosław Ostałkiewicz.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: