Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rusza sezon narciarski!

Jak wynika z informacji podanych przez właścicieli wyciągów narciarskich w Wiśle, już w najbliższy weekend ruszy sezon. Od dzisiaj można już szusować na Nowej Osadzie.

W ten weekend ma ruszyć sezon narciarski w Wiśle. Choć naturalnego śniegu jak na lekarstwo, to właściciele wyciągów wykorzystują ujemne temperatury i zaśnieżają stoki armatkami. Tak jest w Wiśle i Istebnej, gdzie już dzisiaj rusza nartostrada na Złotym Groniu. Stok dla miłośników białego szaleństwa ma być dzisiaj otwarty między godziną 16 a 21.

Stoki w Wiśle też białe. Gestorzy cały czas korzystają z ujemnych temperatur i armatki śnieżne działają z pełną mocą
– mówi Ewa Zarychta szefowa wydziału promocji Wisły. Z sezonu na sezon w górskich miejscowościach coraz bogatsza infrastruktura. Każdy z właścicieli stara sie uzupełnić sprzęt na stokach.

Wisła w tym sezonie kusić będzie nowym wyciągiem 'Skolnity' w samym centrum miasta. Piękna trasa, oświetlona i naśnieżana zapewne przyciągnie wielu turystów. Przeszkodą w korzystaniu może być jednak brak dużych parkingów.

Atrakcją, która pojawia w coraz większej ilości wyciągów, to narciarskie przedszkola. Dzieci uczą się tam jeździć na nartach z profesjonalnymi instruktorami. Mają zagospodarowany czas na naukę i dobrą zabawę, a rodzice mogą wówczas korzystać z dużych tras. – mówi Zarychta.

Wisła w zbliżającym się sezonie zaprasza też na lodowisko. Znajdować się ono będzie na parkingu przy ośrodku ‘Start’. Oprócz jazdy na łyżwach, będą na nim organizowane różne zajęcia sportowe i zabawy. Jak zapewnia Zarychta, na pewno utrzymane będą trasy narciarstwa biegowego przy ośrodku Jonidło, oraz wzdłuż Wisły. Mamy sprzęt niezbędny to przygotowania trasy, jeśli będą tylko warunki zapraszamy na biegówki - mówi

Na swoje lodowisko zaprasza również Brenna – więcej o nim w materiale: Brenna - świąteczne przyjemności


JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: