Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rusza remont ul. Ustrońskiej i odbudowa mostu w Pogórzu

Kierowcy jadący przez Skoczów muszą mieć sporo cierpliwości. Trwa remont ul. Mickiewicza, a od najbliższego poniedziałku roboty rozpoczną się też na ul. Ustrońskiej. Burmistrz Skoczowa prosi o cierpliwość i z góry przeprasza użytkowników dróg za utrudnienia.


Można powiedzieć, że centrum Skoczowa od najbliższego poniedziałku 11 lipca 2011r., będzie placem budowy. Trwa przebudowa ulicy Mickiewicza, na której remont miasto otrzymało dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, a już w poniedziałek ruszają kolejne prace, tym razem z ruchu  wyłączona zostanie ul. Ustrońska.  – Ulica Ustrońska będzie remontowana na odcinku od Rynku do mostu na rzece Bładnica. Prace będą prowadzone odcinkami, przy wyłączeniu z ruchu całej szerokości jezdni i potrwają do końca października – mówi Janina Żagan, burmistrz Skoczowa.  Na ten remont dotacja dla miasta spłynęła z racji ubiegłorocznej powodzi.


Jednak to nie jedyne prace, które ruszą w Gminie Skoczów 11 lipca. W Pogórzu od tego dnia trwać będzie odbudowa mostu drogowego na rzece Pogórzanka w ciągu ul. Zamek. – W związku z tymi pracami cała ulica zostanie wyłączona z ruchu.  Na czas prowadzenia robót został wyznaczony objazd ulicami Bielską oraz Zamek. Ruch pieszy odbywać się będzie za pomocą kładki tymczasowej, zamontowanej na czas prowadzenia robót – dodaje burmistrz Skoczowa. Realizacja tej inwestycji planowana jest na koniec listopada.


Szczegółowe informacje na temat remontów i organizacji ruchu można uzyskać w Wydziale Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Skoczowie przy ulicy Mickiewicza 14, pok. 101 lub pod numerem tel. 33 853 29 74. 

Remonty te są konieczne. Liczę na wyrozumiałość kierowców i z góry przepraszam za utrudnienia w ruchu, które niestety z racji warunków przyznania dotacji, zbiegły się w czasie – kwituje Janina Żagan.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: