Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ruszą prace na Głębokiej

Jeszcze nie znamy dokładnej daty, ale już teraz wiadomo, że ulicę Głęboką w Cieszynie czeka remont. Szczegółowy termin wykonywania kanalizacji na ulicy Głębokiej zostanie podany w późniejszym czasie, po wyłonieniu wykonawcy i przedstawieniu przez niego szczegółowego harmonogramu prac.

Realizacja zadania odbywać będzie się w ramach projektu "Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji cieszyńskiej". Tak, więc ulica Głęboka wchodzi w zakres zadania 3 "Przebudowa systemu kanalizacyjnego w śródmieściu Cieszyna (Etap I)".

- Aktualnie ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy – informuje Edyta Subocz rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Cieszynie – Ulica Głęboka zyska nową kanalizację sanitarną, modernizacji poddana zostanie również kanalizacja ogólnospławna.

Ulica Głęboka z pewnością nic nie straci na swoim uroku, a jedynie zyska. - W ramach realizowanego projektu i zgodnie z wydawanymi decyzjami MZD, nawierzchnia w miejscach wykopów lub uszkodzeń będzie odtwarzana. Tak, więc brukowana kostka pozostanie. Częściowo, zgodnie z dokumentacją projektową, budowa kanalizacji będzie odbywać się metodą bezwykopową, tak aby nie naruszyć nawierzchni – dodaje rzecznik UM.

Jak będzie wyglądała organizacja ruchu podczas remontowania głównej ulicy w Cieszynie jeszcze nie wiadomo. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz dokumentacją projektową wykonawca jest zobowiązany do przedłozenia projektu organizacji ruchu, który musi zostać przedstawiony do zatwierdzenia Miejskiemu Zarządowi Dróg w Cieszynie. Projekt musi zostać tak przygotowany, aby prowadzone prace, jak najmniej utrudniały między innymi poruszanie się pojazdami – podkreśla  Edyta Subocz, dodając - Urząd Miasta będzie dążył do skorelowania prac z gestorami innych sieci (gazowych, telekomunikacyjnych, ciepłowniczych itp), w celu zminimalizowania uciążliwości występujących  przy wykonaniu tego rodzaju prac.
 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: