Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rusza Beskidzka 150 na raty! - Ultramaraton na szlakach Beskidu Śląskiego

Już niespełna miesiąc został do inauguracji pierwszej edycji Beskidzkiej 160 na raty - ultra maratonu biegów górskich. Bieg ten będzie dosyć nie typowy za sprawą dwóch tur edycji: wiosennej (27 kwietnia) oraz jesiennej. W obu przypadkach start odbędzie się w miejscowościach nie kojarzących się z górzystymi terenami.

Pierwsza część przebiegać ma pagórkowatymi terenami Pogórza Cieszyńskiego. Wiosną start odbędzie się w Dębowcu, jednej z miejscowości położonej w krainie „Żabi Kraj”. W tej edycji zawodnicy będą mieli do wyboru dwie trasy : Główną (75 km i 2600 m przewyższeń) oraz Krótką (50 km i 1500 m przewyższeń). Najważniejsze punkty na trasie Wiosennej Edycji to Równica, Grabowa, Klimczok (najwyższy szczyt tej edycji) oraz Błatnia – ale te to tylko najbardziej rozpoznawalne.

Edycja Jesienna to już typowa jazda górska. Tutaj podobnie jak wiosną uczestnicy będą mieli do dyspozycji dwie trasy: Główną (85 km i 3700 m przewyższeń) oraz Krótką (50 km i 2600 m przewyższeń), na których najważniejsze szczyty to Czantoria 995m, Stożek 978m, Barania Góra 1226m (najwyższe wzniesienie na trasie).

Maraton odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych:  K1 i M1 Senior – 18 do 39 lat, K2 i M2 Masters – 40 do 59 lat oraz K3 i M3 Weteran – 60 i więcej lat. Na trasie Głównej w kategoriach wiekowych dla najlepszych trzech zawodników zostaną przyznane nagrody ufundowane w Edycji Wiosennej przez firmę Małachowski, a w Edycji Jesiennej przez firmę Hi-Tec oraz puchary i nagrody. Natomiast na trasie Krótkiej na najlepszych zawodników czekają puchary i dyplomy.

Klip promujący maraton:Więcej informacji na www.nasportowo.dziegielow.org.pl oraz http://www.facebook.com/Beskidzka160NaRaty.

Zapraszamy do udziału!
 

 

Przemysław Loter

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: