Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Runęły mury - siłą młodości

Zawinęli rękawy do pracy i pomogli hospicjum. Młodzi Demokraci z Cieszyna i Ustronia postanowili pomóc Hospicjum Otwarte Drzwi, które buduje swoja stacjonarną placówkę w Skoczowie.

Kiedy ma się wokoło dobrych ludzi można spełniac nawet najśmielsze marzenia. W to, cały czas wierzy Wioletta Staniek, szefowa hospicjum „Otwarte Drzwi”, które swoją stacjonarną placówkę buduje w byłym klasztorze sióstr służebniczek dębickich w Skoczowie. – Coraz więcej dobrych ludzi nas otacza. Jestem z tego bardzo zadowolona, czekamy na kolejnych – mówi Wioletta Staniek. I przytacza przykłady pomocy. Młodzi Demokraci wyburzyli dawny budynek gospodarczy, na którym stanie dobudówka hospicjum. Jednak to nie wszystko. – Wzruszyłam się, kiedy sąsiadka z naprzeciwka widząc skwar w którym pracują panowie przyniosła kompot i świeżo upieczone ciasto piernikowe. Sąsiad przyniósł miskę placków ziemniaczanych i włączył się w prace. Serce w takich chwilach rośnie – dodaje.

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum „Otwarte Drzwi” ciągle zaprasza do pomocy przy budowie pierwszego stacjonarnego hospicjum w naszym regionie. Tu nie ważne są poglądy polityczne czy światopogląd, bo taka instytucja może być pomocna dla nas wszystkich. – Samotnie człowiek nie zrobi nic. Musimy działać razem, aby zrobić coś dobrego – stwierdza Andrzej Ropiak, który wolny czas na swojej emeryturze postanowił poświęcić na prace rozbiórkowe.

Dawny budynek gospodarczy jest już zburzony. Prac podjęli się Młodzi Demokraci z Cieszyna i Ustronia. – Jako stowarzyszenie chcemy przede wszystkim pokazać, że młodzi ludzie mogą zrobić coś dobrego dla swojego środowiska lokalnego. Nasza działalność to nie tylko spotkania z działaczami czy konferencje, ale również praca fizyczna, która przecież przynosi wiele dobrego –  mówi Christian Jaworski, przewodniczący koła Młodych Demokratów z Ustronia, które wspólnie z kołem z Cieszyna podjęło się prac. – Najtrudniej było nam rozmontować strop budynku, to była żmudna praca, ale było warto – dodaje Paweł Ropiak, przewodniczący koła Młodych Demokratów z Cieszyna.

Prace przy rozbiórce obserwowała Janina Żagan, burmistrz Skoczowa. – Ciesze się, że ludzie są dobrzy, a szczególnie młodzi ludzie. Zawsze powtarzam, że na młodzież warto stawiać. Osobiście bardzo jestem związana z tym miejscem. Często tu zaglądam i cieszę się na każdy postęp prac – dodała burmistrz Skoczowa.

Młodych Demokratów wspiera senator Tadeusz Kopeć. – Zachęciłem ich, żeby zrobili coś dla społeczności. Właśnie o to chodzi, żeby szerzyli ideę społecznej działalności, szczególnie wśród ludzi młodych. W USA młodzież jako punkt honoru traktuje wolontariat i prace społeczne. Nam do tego jeszcze daleko, ale może właśnie im uda się to zmienić. Każdy polityk powinien pracy fizycznej doświadczyć. Sam wielokrotnie brałem udział w takich przedsięwzięciach – powiedział senator Portalowi Ślaska Cieszyńskiego OX.PL

Hospicjum Otwarte Drzwi czeka na kolejnych wolontariuszy i tych którzy chcą właczyć się w budowę stacjonarnego hospicjum w Skoczowie.


I TY MOŻESZ POMÓC ING BANK ŚLĄSKI 57 1050 1083 1000 0090 7210 0499

KRS 0000347243

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM
 
WWW.HOSPICJUMOTWARTEDRZWI.COM

ZOBACZ: KAŻDY MOŻE WYBUDOWAĆ HOSPICJUM

ZOBACZ JAK PRACOWALI AMERYKANIE FOT.BARTŁOMIEJ KUKUCZ


ANIOŁY MAJĄ JUŻ DOM -CZYTAJ

PIERWSZA ŁOPATA JUŻ BLISKO- CZYTAJANIOŁY WYBUDUJĄ DOM - CZYTAJ

Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: