Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rum z metanolem

7600 butelek z rumem zawierającym metanol zabezpieczyła czeska policja. Zabijający metanol stanowił 50 proc. tego trunku.

 

Czeska policja w  niezarejestrowanym magazynie czeskiego dystrybutora "Verdana" w Zlinie na południowym wschodzie kraju zabezpieczyła 7600 butelek z rumem zawierającym metanol. Metanol stanowił połowę zawartości butelek. 

Na nielegalny skład spirytualiów zwrócił uwagę policji anonimowy telefon. Po wejściu do magazynu w Zlinie funkcjonariusze policji i kontrolerzy inspekcji sanitarnej odkryli dziesiątki skrzynek z rumem. W sumie znaleziono blisko 31,5 tys. butelek i sześciolitrowych gąsiorów, zawierających łącznie ponad 56 tys. napojów alkoholowych. Wszystkie miały naruszone, bądź nieczytelne banderole. Jak komentuje rzecznik czeskiej inspekcji sanitarnej skażony alkohol mógł zabić tysiące osób. 

Przypomnijmy do tej pory w ciągu sześciu tygodni zmarło w Republice Czeskiej 28 osób. W następstwie afery z alkoholem metylowym czeska prokuratura postawiła zarzuty 40 osobom, większość z nich aresztowano. Dwójce głównych sprawców Rudolfowi Fian i Tomaszowi Krzepeli grozi nawet dożywocie. 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: