Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ruchu dwukierunkowy na moście Wolności

W dniu wczorajszym (2 luty) odbyło się w Czeskim Cieszynie spotkanie Burmistrza Mieczysława Szczurka i jego zastępcy Adama Swakonia ze starostą Czeskiego Cieszyna Vitem Slovačkiem, dotyczące wprowadzenia zmian w ruchu samochodowym na mostach Przyjaźni i Wolności w Cieszynie. Inicjatorem tego spotkania był Václav Laštůvka.

Uzgodniono wstępnie, wprowadzenie od wiosny tego roku, ruchu dwukierunkowego na moście Wolności. Bardziej kontrowersyjna była dyskusja w sprawie mostu Przyjaźni, tutaj pomysłów jest kilka, od wprowadzenia ruchu dwukierunkowego do całkowitego zakazu ruchu kołowego.

„Jestem zainteresowany szybkim uregulowaniem kwestii ruchu samochodowego na mostach granicznych Cieszyna. Każde rozwiązanie ma swoje dobre i złe strony, musimy poddać je dokładnej analizie i wprowadzić takie, aby obie strony, polska i czeska były zadowolone.”- mówi Mieczysław Szczurek.

Na kolejnym spotkaniu, wyznaczonym na dzień 2 marca mają zapaść wspólne, wiążące decyzje w sprawie wyboru konkretnego wariantu. Spotkanie to obędzie się tym razem w Urzędzie Miejskim w Cieszynie.

 

bsk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: