Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rozwijali zdolności na UŚ

 

To była prawdziwa gratka dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie. Dzięki zorganizowanym przez Instytut Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie warsztatom plastycznym młodzież miała okazję  nie tylko spędzić miło dzień, ale również wiele się nauczyć.

W warsztatach uczestniczyła 20-osobowa grupa uczniów z ZSEG. Warto zauważyć, że już od września placówka ta będzie kształciła młodzież w zupełnie nowych kierunkach. Jednym z nich jest – reklama, a nie od dziś wiadomo, że „fach” ten wymaga łączenia w sobie zarówno wiedzy ekonomicznej, jak i psychologicznej, lingwistycznej i plastycznej. - Zawód ten wymaga docierania do odbiorców różnymi środkami reklamy.  Osoba wykonująca go powinna mieć więc poczucie estetyki, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności plastyczne. Te mogliśmy rozwinąć na warsztatach plastycznych – potwierdzają uczestnicy spotkania zorganizowanego na terenie UŚ w Cieszynie.

W warsztatach uczestniczyli również nauczyciele. Młodzież pod opieką Krystyny Szymury, Agnieszki Witkowskiej, Martyny Franas i Wiolety Wach miała okazję zgłębiać tajniki sztuki.

- Warsztaty rozpoczęły się wizytą w galerii, gdzie rozmawialiśmy o technikach plastycznych, twórczym myśleniu, o sztuce, która poszerza perspektywy naszego rozumienia siebie i świata. Kolejnym etapem było poznanie Instytutu Sztuki. Kształcenie odbywa się tutaj na dwóch kierunkach: grafika i edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych – relacjonuje młodzież z ZSEG - Otworem stanęły przed nami drzwi prowadzące do tajemniczych pomieszczeń: pracowni litografii, druku cyfrowego, technik eksperymentalnych, fotografii, multimediów i intermediów. Trafiliśmy do pracowni rzeźby, ceramiki, rzeźby w drewnie, a na koniec do sali rysunku, w której odbyły się prawdziwe warsztaty plastyczne. Doznań artystycznych mieliśmy sporo - nie sposób przejść obojętnie obok wspaniałych, często oryginalnych i zaskakujących prac, np. umywalki z mydła. Specjalistyczne aparatury, urządzenia i prasy graficzne budziły wielkie zdumienie.

Wrażeń tego dnia z pewnością nikomu nie zabrakło. Było rysowanie przy sztalugach, wymiana doświadczeń oraz całe mnóstwo cennych wskazówek i profesjonalnych rad.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: