Rozświetlenie z Radiem ZET

Choinka na rynku już jest, ale jeszcze nie świeci swoim pełnym blaskiem. Uroczyste rozświetlenie bożonarodzeniowego drzewka przed nami. Do wspólnej zabawy przygrywać będzie Radio ZET!

W najbliższą sobotę 9 grudnia na ustrońskim rynku rozbłysną świąteczne iluminacje. Tysiącami lampek zamigocze choinka. Uroczyste rozświetlenie zaplanowano na godzinę siedemnastą. Jednak już od południa na rynku wiele się będzie działo. - Czynne będą już budki jarmarku. Będzie można zakupić pierwsze prezenty –naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki UM w Ustroniu.

Prawdziwa zabawa rozpocznie się w sobotę w południe. Na rynku odbywać się będą różnorakie warsztaty artystyczne. Organizatorzy szczególnie zapraszają na zajęcia z tworzenia własnych ozdób choinkowych. Będą to drewniane gwizdki i inne ozdoby: - Będzie można otrzymać pamiątkową bombkę. Cały czas towarzyszyć nam będą relacje i wejścia 'na żywo' w Radiu ZET. Bowiem Ustroń, jako jedno z czterech miast, znalazło się na trasie Świątecznego Konwoju Radia ZET - dopowiada Kaźmierczak.

W sobotę od godziny 15.00 zaplanowano występy artystyczne. Będzie też spektakl teatralny – Mikołajkowe marzenia do spełnienia. Wystąpi m.in. zespół 'Purple Sky'. Podobnie jak rok temu w momencie rozświetlenia choinki - o godzinie 17.00 - przygrywać będzie kapela 'Zwyrtni'. Każdy z obecnych na rynku otrzymać ma świecącą niespodziankę. Kolejny raz miasto rejestrować będzie moment rozświetlenia choinki. Będzie można się później zobaczyć na filmie reklamowym miasta.

Ale sobota 9 grudnia to dopiero pierwszy dzień przedświątecznych zabaw. Przez kolejne dni grudnia na rynku trwać będzie jarmark. - W niedzielę od godziny 14.00 ciąg dalszy Fabryki Kreatywności. Będziemy robić m.in. świąteczne mydełka. Później możemy je komuś sprezentować. Takie podarunki własnoręcznie wykonane są najpiękniejsze – podkreśla Katarzyna Czyż – Kaźmierczak.

Każdy chętny będzie mógł przygotować drewniane gwiazdki i własnoręcznie je udekorować. Nimi przyozdabiane będą żywe choinki, które staną wokół ustrońskiej stajenki. W niedzielę na rynku wspólna zabawa z Mikołajem, wystąpi również kapela 'Równica'. A cały czas wiele kramików ze świątecznymi potrawami.

Kolejny weekend zapowiada się nie mniej ciekawie. W sobotę 16 grudnia od godzin 14 warsztaty artystyczne. Później występy – Gamma 2, Zespół MISTIC (polscy Gregorianie), a na finał koncert Karoliny Kidoń i jej gości. 17 grudnia po południu ciąg dalszy warsztatów, w tym zajęcia z Akademią Esprit. O 15 na rynku wystąpi Estrada Ludowa 'Czantoria'. 13.30 – to czas dla Kapeli 'Watra'. Na finał o16.00 wystąpi Estrada Regionalna 'Równica'.

Jednak to nie koniec jarmarku, bowiem potrwa on na ustrońskim rynku aż do 26 grudnia. Na bieżąco relacje z wydarzeń będą zamieszczane na profilu facebookowym Miasta Ustroń


Red.
 

Materiał sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-12-07 22:12:00
ożyrok: Więcej błędów w tekście nie dało się zrobić?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją