Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rozpoczyna się budowa drugiego mostu w Wiśle

Jak poinformował Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach zakończona została budowa kolejnego mostu tymczasowego w ciągu DW 941, obok mostu na rzece Wisła, przy skrzyżowaniu z ul. Bukową w Wiśle.

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu wykonawca otrzyma pozwolenie na użytkowanie obiektu i ruch zacznie się odbywać po moście tymczasowym. Tym samym rozpocznie się rozbiórka istniejącego mostu i budowa nowego obiektu. To drugi most budowany w ramach przebudowy DW 941 w Wiśle. Pierwszy z nich, został ukończony i oddany do użytku w kwietniu tego roku.

Niemal na całej długości przebudowywanego odcinka prowadzone są prace drogowe, takie jak budowa chodnika, układanie krawężników, zabudowa kolejnych warstw konstrukcji drogi z kruszywa i mas bitumicznych. Trwa także przebudowa infrastruktury należącej do kolei i budowa murów oporowych.

Przypomnijmy roboty rozpoczęły się wiosną 2019 roku i potrwać mają do 15 października roku 2021. Kwota przetargu na przebudowę odcinka DW 941 w Wiśle o długości 5,1 km to 98,9 milionów złotych.

Red./mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-05 07:27:49
Orro_: Ciekawostka: jeśli podzielimy 98,9 przez 70 otrzymamy w przybliżeniu wartość liczby pi (3,14). Czyli przebudowa ma wartość π Sasinów .
2020-11-05 08:20:18
: ...w bardzo dużym przybliżeniu ;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: