Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rozmowa o transporcie w Strumieniu

Na wczorajszym (18.08) posiedzeniu komisji Rady Miejskiej w Strumieniu radni rozmawiali o zabezpieczeniu środków w budżecie na nowe, dodatkowe połączenia autobusowe, które miałyby łączyć gminę z Pawłowicami oraz Bielskiem-Białą.

Władzom Strumienia zależy, aby od września br. autobusy kursowały z miejscowości nie tylko do Pawłowic (jak obecnie), ale także by powstała linia z Bąkowa (z dodatkowym, nowym przystankiem na trasie). Za realizację tych zadań odpowiada Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu Zdroju, który ma otrzymać dotację w wysokości 45 tys. zł z budżetu gminy.

Poruszono także kwestię zwiększenia ilości kursów bezpośrednich między Strumieniem a Bielskiem-Białą. - Doszło do spotkania, w którym uczestniczyłam z wójtem Chybia Januszem Żydkiem. Podjęliśmy starania w celu wydłużenia połączeń, które są obecnie realizowane do granic z gminą Chybie od strony Jasienicy. Wystąpiłam z pismem o rozważenie możliwości utworzenia połączenia z Bielska-Białej do Strumienia w godzinach wieczornych (o 19:00 i po 23:00), jak również ze Strumienia do Bielska (o 4:20 oraz 20:20) - mówiła Anna Grygierek.

Jak dodała burmistrzyni, działanie jest spowodowane brakiem połączeń między miejscowościami w godzinach popołudniowych. - Nasi mieszkańcy oraz mieszkańcy Chybia dojeżdżają własnym transportem do Jasienicy, zostawiają tam samochody i przesiadają się do autobusów - mówiła.

Chybie zadeklarowało chęć utworzenia dodatkowych kursów już od września br. Do Rady Miejskiej w Strumieniu należy podjęcie decyzji, czy gmina dołączy w tym samym terminie, czy np. w grudniu br. - Albo skorzystamy z tej możliwości i będziemy płacić jedynie za koszty połączenia od Strumienia do Chybia, albo nie korzystamy i nasi mieszkańcy będą dojeżdżać do Chybia, zostawiać tam samochody i się przesiadać - argumentowała Grygierek.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: