Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rozbudowują drogę na Dzielcu w Istebnej

Rusza remont drogi gminnej w Istebnej Dzielcu – od drogi głównej do budynku Posterunku Policji. Rozbudowa będzie kosztować niemal 5 milionów.

Chodzi o około kilometr drogi od skrzyżowania z DW941 w stronę „Parku linowego” (nad ośrodkiem zdrowia, w stronę posterunku Policji i Pogotowia).

Pierwsze zamówienie unieważniono

Na początku lutego br. pojawiło się pierwsze zamówienie pn.:  Rozbudowa drogi gminnej Dzielec we wsi IstebnaSzczegóły

To zamówienie jednak unieważniono, gdyż proponowana kwota znacząco przekroczyła tę przeznaczoną na realizację tego zadania: - W przedmiotowym postępowaniu, do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 28 lutego 2023 r. do godziny 08:00 do Zamawiającego wpłynęła jedna ważna oferta z kwotą 6 965 207,22 zł brutto. Zamawiający na zrealizowanie zamówienia przeznaczył 4 750 000,00 zł brutto. Złożona oferta przewyższa kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny przedstawionej w ofercie - czytamy w unieważnieniu.

Do dwóch razy sztuka

Na początku marca pojawiło się kolejne zamówienie  w tym samym temacie z opisem:

Celem inwestycji jest korekta geometrii drogi, rozbudowa nawierzchni jezdni i zjazdów oraz poprawa odwodnienia jezdni i korpusu drogowego. W ramach zadania zostaną wybudowane również odcinki dróg wewnętrznych.

W ramach realizacji zadania zachodzi konieczność:

- budowy odcinków sieci kanalizacji deszczowej,

- rozbudowy sieci wodociągowej,

- przebudowy sieci elektroenergetycznej wraz z oświetleniem,

- przebudowy sieci teletechnicznej,

- rozbiórki obiektów kolidujących z projektowanym układem komunikacyjnym,

- budowy kanału technologicznego.

 Inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Istebna na terenie przysiółka Dzielec. Początek opracowania przedmiotowej drogi stanowi skrzyżowanie z drogą wojewódzką DW 941 Koniec opracowania stanowi: - km 0+292 (zakres drogi D1); - km 0+096 (zakres drogi D2)

Gmina Istebna przeznaczyła na ten cel taką samą kwotę, co uprzednio, 4 750 000,00 zł. brutto.

Tym razem wpłynęły cztery oferty, w tym jedna, wiślańskiego przedsiębiorstwa, która zmieściła się w zakładanej kwocie - 4 727 703,84 PLN i została wybrana do realizacji zamówienia. Droga ma powstać do końca listopada br.

 Uwaga! Rusza rozbudowa

Jak informują władze gminne, 11 maja wykonawcy został przekazany plac budowy.

- Celem inwestycji jest przede wszystkim poprawa komunikacji z obiektami użyteczności publicznej takimi jak Posterunek Policji i Siedziba Pogotowia Ratunkowego oraz polepszenie parametrów dojazdu dla lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców. […] Droga gminna Dzielec stanowi jedyne połączenie komunikacyjne dla w/w obiektów. Rozbudowa drogi jest konieczna w celu uzyskania odpowiednich parametrów technicznych, podniesienia bezpieczeństwa przejazdu oraz ruchu pieszych – zauważają istebniańscy urzędnicy.

- Mieszkańców prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i stosowanie się do organizacji ruchu wprowadzanej na czas rozbudowy.  Za wszelkie utrudnienia przepraszamy -apelują władze Istebnej.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: