Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rowerzyści bezpieczniejsi

Czeski Cieszyn włączył się w projekt poprawiający bezpieczeństwo rowerzystów. Projekt -''Na rowerze tylko z kaskiem'' realizuje organizacja ''Bezpiecznie na Drogach'', a polecaja go znani sportowcy Martina Sáblíková, Jiří Ježek, Martin Šimůnek, Aleą Valenta, Martin Šonka i Luďek Zelenka.

Niestety statystyki są zatrważające. – Liczba wypadków drogowych z udziałem rowerzystów wzrasta. Najtragiczniejsze w skutkach są te, kiedy dochodzi do zranienia głowy – mówi Dorota Havlikova, rzeczniczka Czeskiego Cieszyna


Dlatego w najbliższą sobotę – 10.08 Straż Miejska w Czeskim Cieszynie będzie przekonywać miłośników dwóch kółek o konieczności wkładania kasku, poradzi, jak powinien być wyposażony rower, będzie także rozdawać elementy odblaskowe.

Na terenie miasta przybyło w ostatnim czasie ścieżek rowerowych, poza tym rośnie zainteresowanie mieszkańców jazdą na rowerze, chcemy więc przekonać ich, że używanie kasków ochronnych ma sens, nie tylko w przypadku rowerzystów do 18 roku życia, dla których jest to obowiązkowe – wyjaśnia naczelnik Straży Miejskiej, Piotr Chroboczek.

W ramach projektu Park Sportowy miasto wybudowało ścieżkę rowerową wzdłuż Olzy oraz w Parku Sikory, która jest połączona z trasą po polskiej stronie. Wkrótce trasa zostanie przedłużona o kolejny odcinek. To właśnie w okolicy kładki sportowej przy Parku Sikory w sobotę od godz. 10 strażnicy miejscy będą zatrzymywać rowerzystów, radzić im, rozdawać elementy odblaskowe oraz materiały informacyjne, m.in. 10 przykazań rowerzysty opracowanych przez BESIP.

KOD/ Głos Ludu Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

 

IMPREZA ZOSTAŁA PRZENIESIONA NA NIEDZIELĘ 11 sierpnia
 

źródło: glosludu.cz
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: