Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rowerem dookoła Polski

50 dni na rowerze obładowanym około 30-kilogramowym ekwipunkiem pokonując średnio około 100 km dziennie spędzi Leszek Szurman z Klubu Kolarskiego ''Ondraszek'' działającego przy Oddziale PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie. Cieszyński rowerzysta zamierza objechać dookoła Polskę.

 Plan to 5 tysięcy km. Nie jest to jego pierwszy taki długodystansowy wyjazd. W zeszłym roku przejechał szlakiem Wisły z Ustronia do Gdańska, wybrzeże od Gdańska do Szczecina i całą zachodnią granicę, a teraz pojedzie do Szczecina, wybrzeżem i całą wschodnią i południową granicą. W sumie w ubiegłym roku pokonał 3400 km w miesiąc, tego roku więc przed nim dużo więcej.

Leszek Szurman Do Ujazdu w województwie świętokrzyskim będzie miał towarzystwo, gdyż w poniedziałkowy poranek 9 czerwca z cieszyńskiego Rynku wyruszył wraz z nim kolega z klubu Janusz Woszczyński. Z świętokrzyskiego kolarze wrócą na Śląsk, pod Zawiercie, gdzie odbywać się będzie zlot przodowników kolarskich PTTK, a stamtąd Leszek Szurman już sam wyjeżdża na Szczecin. – Wybrzeże, północna granica, wschodnia, z Bieszczad podgórskimi szlakami rowerowymi do Cieszyna – wylicza plany Leszek Szurman. Trasy nie ma zaplanowanej dokładnie, nie planuje też noclegów, wiezie ze sobą namiot. 

Pojadę trasą, jaką wytyczają miejscowości wyznaczone przez PTTK do dużej odznaki Rajdu Dookoła Polski. Będę schodził w bok, bo chcę niektóre miejscowości, które są przy trasie zwiedzić – planuje cieszyński kolarz.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: