Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ropice: golf na Święto Trzech Braci

W sobotę (15.06) na polu w czeskich Ropicach odbywały się zajęcia z golfa dla początkujących. Towarzyszył im polsko-czeski turniej par.

Zarówno akademia golfowa, jak i III turniej golfowy Święta Trzech Braci cieszą się sporą popularnością. - W turnieju mamy 88 uczestników, z czego 48 z Czech i 40 z Polski. W porównaniu z poprzednimi latami, dziś rywalizuje mniej więcej tyle samo osób, co w pierwszej edycji, w drugiej było odrobinę mniej Polaków. Co roku jednak na pole przyjeżdża około 80 osób, a kolejne 50-60 ma zajęcia na akademii golfa - powiedział nam Tomáš Milata, który organizuje turniej razem Robertem Szewczykiem i Mateuszem Ligockim (czterokrotnym Olimpijczykiem).

Zadaniem par w turnieju jest trafienie do dołka z odległości około 150-200 metrów w jak najmniejszej ilości podejść (oczywiście każda próba podejmowana jest z coraz bliższa). - Ten niecodzienny turniej par, który organizujemy z okazji Święta Trzech Braci, łączy sportowców z obu stron rzeki Olzy i daje możliwość przyjacielskiej rywalizacji oraz pięknie integruje oba narody. Zwycięzcy otrzymają puchar burmistrza polskiego lub Czeskiego Cieszyna - mówią organizatorzy.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: