Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rondo rośnie przy szkole w Jasienicy. Rozbudowa ul. Strumieńskiej na półmetku

Prace przy jednej z ważniejszych drogowych inwestycji w gminie Jasienica są już zaawansowane. Trwa rozbudowa ul. Strumieńskiej, gdzie powstaje nowe rondo w rejonie szkoły podstawowej i urzędu gminy. Inwestycja za około 8 mln zł ma poprawić bezpieczeństwo i skomunikowanie z nowym łącznikiem drogi ekspresowej S52.

Trwa rozbudowa drogi powiatowej – ul. Strumieńskiej w Jasienicy. W okolicy szkoły i urzędu gminy powstaje rondo. – Zaawansowanie robót oceniamy na 50 proc. – mówi starosta bielski Andrzej Płonka. Mowa o inwestycji na odcinku drogi od urzędu gminy w kierunku Rudzicy.

Przedsięwzięcie obejmuje budowę ronda w rejonie szkoły podstawowej w Jasienicy – na skrzyżowaniu drogi powiatowej z nowo wybudowanym łącznikiem drogi ekspresowej S52. Zakres przedsięwzięcia obejmuje również: położenie nowej nawierzchni na odcinku 2,2 km w kierunku Rudzicy, przebudowę i budowę odcinków kanalizacji deszczowej, przebudowę i budowę oświetlenia, ze szczególnym uwzględnieniem doświetlenia przejść dla pieszych, a także przebudowę kolidujących sieci.

Praktycznie gotowy jest fragment bliżej miejscowości Rudzica. Z kolei w okolicy urzędu gminy wykonano roboty rozbiórkowe i ziemne, a prace koncentrują się obecnie na infrastrukturze podziemnej oraz stabilizacji podłoża. Przebudowywany jest parking przy szkole, prowadzone są także prace związane z budową kanalizacji – informuje starosta Płonka (klub radnych Bezpartyjni Rodzina Prawo Wspólnota). Inwestycja powinna potrwać do końca wakacji.

Koszt przedsięwzięcia to ok. 8 mln zł. Na rozbudowę drogi powiatowej – ul. Strumieńskiej – Powiat Bielski pozyskał środki z dwóch źródeł zewnętrznych: z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 4,4 mln zł oraz z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – 1,6 mln zł. Brakującą kwotę po połowie zabezpieczają samorządy powiatowy i gminny.

Bardzo dziękuję za zrozumienie panu wójtowi, radzie gminy oraz za dołożenie się do wkładu własnego – dodaje starosta bielski Andrzej Płonka.

Czytaj również:

 

NG/mat.pras [M.Fritz]

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: