Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rolniczy trud doceniony

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica, otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. Wręczono ją podczas obchodów 25-lecia Samorządu Rolniczego.

Honorową odznakę przyznano w ubiegłym roku, jednak uroczystej dekoracji dokonano podczas tej uroczystości. Wójt Janusz Pierzyna brał udział w spotkaniu na zaproszenie Stefana Haczka, przewodniczącego Rady Powiatowej Śląskiej Izby Rolniczej Powiatu Bielskiego.


- Bycie rolnikiem tak dawniej, jak i teraz oznacza dumę z codziennego trudu zapewnienia pożywienia dla całej społeczności Regionu. Dziś jednak produkcja żywności wymaga ogromnej wiedzy, również determinacji i konsekwencji. I tacy są nasi polscy rolnicy – oddani swojej pracy i podnoszący swoje kwalifikacje oraz stan techniczny swoich gospodarstw – podkreślił Janusz Pierzyna, zwracając się do członków Izby Rolniczej.

Bardzo dziękuję, że właśnie Rolniczy Samorząd naszego Regionu tak mocno angażuje się w kształtowanie odpowiednich regulacji i rozwiązań dla całej branży. Szczególnie mocno chcę podkreślić, że Państwa Organizacja dźwiga na sobie ciężar reprezentowania interesów nie tylko rolników, ale całego środowiska wiejskiego. Wyrażam wdzięczność za Wasze wsparcie, jakiego nieustannie udzielacie samorządom terytorialnym gmin naszego Regionu. Dzięki temu zarówno we wszelkiego rodzaju władzach, instytucjach, jak i w opinii publicznej utrwala się ważna rola terenów wiejskich i rolniczych – dodał wójt gminy Jasienica.

KOD/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: