Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rolnicy mogą starać się o dofinansowanie komputera dla dziecka

Jak podaje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) rodzice lub opiekunowie, z których co najmniej jedno prowadzi gospodarstwo rolne mogą do 30 grudnia 2020 r. starać się o dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka w wysokości 1500 zł (na rodzinę).

Dofinansowanie na zakup komputera stacjonarnego lub laptopa wraz z oprogramowaniem, myszką, klawiaturą mogą otrzymać rodziny:

  • w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;
  • w której co najmniej jedno z rodziców/opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym;
  • w której co najmniej jednemu z rodziców/opiekunów został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności;
  • w której łączny dochód uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 r., podzielony na rodziców/opiekunów i dzieci w wieku do 18 lat nie przekracza w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie;
  • która nie otrzymała w ostatnich trzech latach poprzedzających dzień złożenia przedmiotowego wniosku, komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

Rodzic lub opiekun chcący otrzymać dofinansowanie powinien złożyć wniosek do biura powiatowego ARiMR w Międzyświeciu. Wniosek i instrukcję jego wypełnienia można znaleźć na stronie ARiMR. Do wniosku należy dołączyć:

  • kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r.;
  • kopie zeznań podatkowych za 2019 r.
  • kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką – w przypadku dokonania tego zakupu przed dniem złożenia wniosku, ale nie wcześniej niż od dnia 10.12.2020 r.

Dofinansowanie można otrzymać jedynie na sprzęt komputerowy zakupiony w terminie od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r. Fakturę potwierdzającą dokonanie zakupu sprzętu należy dostarczyć do 15 kwietnia 2021 r., do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy.

AK, ARiMR

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-18 08:33:34
Mathia74: Co to w ogóle jest??? Pis dba o swój elektorat. A czym dziecko ze wsi jest lepsze od dziecka z miasta? Co to wybrańcy jacyś? A Wy, którzy nie dostaniecie 1,5 kafla, a popierający pisiorów, dalej se głosujcie na nich, a oni pokazują Wam z uśmiechem środkowy palec. Buhahaha.
2020-12-18 08:43:11
jasper: Kolejny podzial na lepszy i gorszy sort ... A to powiedzial Churchill o Polakach : “najdzielniejsi z dzielnych, rządzeni przez najpodlejszych z podłych “.
2020-12-18 15:29:15
politykier: krzy-sio+jasper-Q, lokalny otroku, na kogo jeszcze nie poszczujesz? NIENAWIŚĆ jest uleczalna...
2020-12-18 17:42:40
jasper: Tymczasem czytamy - „ PiS w 24 godziny pięć razy zmieniał zdanie. Minister zdrowia w środę ogłosił narodową kwarantannę. W czwartek wicerzecznik PiS zdementował słowa ministra. Później szef Kancelarii Premiera zdementował jego słowa. Kika godzin później jeszcze inną wersję przedstawił rzecznik resortu zdrowia”. Elity polskiej polityki ! miedzy innymi - uczelniany donosiciel i tepak, ktory nie zdal do 10 klasy.
2020-12-18 17:56:25
Anthony: Kaczyński to "szefowa" - skoro tak mówi Terlecki, to coś jest na rzeczy - nie starczyło kaczorowi odwagi na osobisty coming-out, to zlecił zadanie koledze - tak czy inaczej domysły się kończą, wszystko jasne, teraz szefowa powinna na poważnie powalczyć z łupieżem
2020-12-18 21:29:36
Marzanna: Na palcach w ręce policzysz tych rolników w naszym powiecie i o co ten płacz. Kup sobie 20 ha ziemi popracuj a potem narzekaj o gorszym i lepszy sorcie. Rozumu już wam całkiem brak
2020-12-19 08:45:14
jasper: Marzanna, podzielilas dzieci w Polsce na te, ktorych rodzice maja 20 ha, i na te, ktorzy ich nie maja. Proponuje jeszcze podzial, ze wzgledu na wiare, ladna buzie, kolor wlosow, przynaleznosc do partii itp. Co ten PiS zrobil z ludzmi, ze im calkiem brak rozumu !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: