Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rok Odkrywania Talentów w PPP

Wraz z rokiem szkolnym dobiegły końca zajęcia cykliczne, których organizatorem była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Cieszynie. Ostatni cykl zajęć rozwijających uzdolnienia dzieci skierowany został do uczniów pierwszej i drugiej klasy szkoły podstawowej.

Zajęcia odbywały się przy wsparciu i dużym zaangażowaniu wolontariuszy - studentek pedagogiki Alicji Buchcik i Moniki Chwolek. - Spotkanie miało szczególny charakter, gdyż oprócz uczestniczących w nim dzieci, gościliśmy ich rodziców, babcie oraz zaprzyjaźnioną grupę z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Bielsku- Białej. Bielszczanie - dzieci, które uczestniczą w podobnych zajęciach, wraz ze swoimi prowadzącymi E. Krupą, A.Krywult i A. Korzonek - przyjechali do nas z rewizytą. W ubiegłym roku szkolnym to my z grupą naszych dzieci mieliśmy okazję być na podobnym spotkaniu w PPP-2 Bielsku-Białej – wyjaśniają prowadzący - Małgorzata Krótki – pedagog i Halina Strumieńska –Fober - psycholog.

Dzieci szybko nawiązały kontakt ze sobą, wspólnie wykonywały różne ćwiczenia, wykazywały się twórczym podejściem i kreatywnością w działaniach. Niespodzianką dla dzieci była wizyta specjalnego gościa - pani Agnieszki Bregesz, dogoterapeutki, z wyszkolonym psem rasy Golden Retriever o imieniu Daga. - Pani Agnieszka opowiedziała dzieciom o zasadach opieki nad psem, obowiązkach wobec zwierzęcia, bezpiecznym zachowaniu się w kontakcie z  nim, a także pokazała możliwości uczenia psa posłuszeństwa. Następnie, ku zadowoleniu wszystkich dzieci, mogły one indywidualnie wydawać polecenia, obserwować zachowanie Dagi, komentować i zadawać pytania opiekunce. Sądząc po zaangażowaniu dzieci, spotkanie z psem było dla nich dużym przeżyciem i sprawiło im wiele radości – dodają organizatorzy zajęć.

Na koniec wszystkie uczestniczące w cyklicznych zajęciach dzieci otrzymały z rąk osób prowadzących z PPP w Cieszynie i PPP-2 w Bielsku dyplomy oraz skromne upominki. - Mogliśmy je przygotować dzięki życzliwości Urzędu Miasta w Cieszynie, Urzędu Miasta w Bielsku -Białej, biura pani europoseł Małgorzaty Handzlik oraz kilku instytucji – podkreśla PPP w Cieszynie.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: