Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rok akademicki na Cieszyńskim UŚ rozpoczęty

W środę (09.10.2019) na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020. Podczas gali przemówienie inauguracyjne wygłosił Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Dr hab. Andrzej Kowalczyk, odebrano ślubowanie od studentów, a pierwszy wykład wygłosiła prof. Dr hab. Barbara Kożusznik.

Inauguracja roku akademickiego rozpoczęła się od odśpiewania „Gaudeamus Igitur”, a po wstępnych słowach Rektora poproszono wszystkich o powstanie do hymnu. Następnie nadszedł czas na oficjalne przemówienia. Pierwsze wygłosił Rektor Uczelni, w którym tłumaczył, jakie zmiany wprowadzono w organizacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie – Rozpoczynając 52. Rok akademicki na Uniwersytecie Śląskim, otwieramy nowy rozdział w historii naszej uczelni (…) Uniwersytet Śląski wszedł na drogę zmian, zarówno strukturalnych, jak i funkcjonalnych. Są one doniosłe, ale i konieczne dla dalszego rozwoju naszej uczelni (…) składam podziękowania dla wszystkich z państwa, którzy z oddaniem i poświęceniem zaangażowali się w prace, dotyczące zmian na uniwersytecie. W szczególności tym, którzy angażowali swój autorytet, mając na względzie lepszą przyszłość naszej uczelni – mówił podczas rozpoczęcia Rektor.

Zmiany na Uniwersytecie Śląskim dotyczą między innymi regulaminu i zasad. Opracowano nowe cele działania uczelni. Nowe porządki zauważalne są również w Cieszynie. Dotąd, w cieszyńskim kampusie funkcjonowały dwa wydziały: Wydział Artystyczny oraz Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji, które od tego roku akademickiego zostały scalone w jeden, wspólny wydział.

Wykład inauguracyjny zatytułowany był „W poszukiwaniu powodzenia. Obsesja kontroli i magia jej odpuszczania”. Omawiał temat ludzkich zachowań, potrzeby sprawowania kontroli i ludzkich potrzeb związanych z tym aspektem działania. Skierowany był nie tylko do studentów, którzy być może przez obsesyjną potrzebę sprawowania kontroli wymagają od siebie zbyt wiele i w związku z tym każda porażka jest dla nich szczególnie dotkliwa, ale również do wszystkich osób pracujących, które czasem przez potrzebę kontrolowania sytuacji zbyt dużo czasu poświęcają na obowiązki.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: