Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rodziny jeszcze czekają na paczki

W powiecie cieszyńskim jeszcze sześć rodzin czeka na swoich darczyńców Szlachetnej Paczki. Jak pomóc? Na wybranie rodziny masz czas tylko do 9 grudnia! Zbierz rodzinę, przyjaciół czy współpracowników i podarujcie potrzebującym Szlachetną Paczkę.

Już wkrótce 10-11 grudnia odbędzie się Weekend Cudów, czyli czas, kiedy paczki przygotowane przez ludzi wielkiego serca trafią za pośrednictwem Wolontariuszy do najbardziej potrzebujących.

Ja można pomóc rodzinom stela? Wystarczy wejść na stronę Szlachetnej Paczki , wybrać województwo i powiat, który nas interesuje, a następnie wybrać rodzinę, którą chcemy wesprzeć. Na wybór rodziny mamy czas do 9 grudnia. Aktualnie na pomoc czeka w naszym powiecie sześć rodzin: Pani Magdalena z Rodziną z Trójwsi, Pan Bartosz z Rodziną ze Skoczowa, Pani Monika z Rodziną ze Skoczowa, Pan Bartosz ze Skoczowa oraz Pan Andrzej (Ustroń/Brenna/Wisła).

Potrzeby są różne, czasami chodzi o odzież, czasami żywność, lodówkę, odkurzacz czy  zimowe obuwie. Zorganizowane wsparcie trafi do rodzin w wyjątkowym okresie – tuż przed świętami, podczas tzw. Weekendu Cudów. To dla najbardziej potrzebujących szansa na chwilę oddechu, odpoczynku od obaw i strachu przed kolejnym dniem. Nadzieja na dobre chwile, czasem pierwsze od lat, bo Szlachetna Paczka to nie tylko pomoc materialna. To przede wszystkim pokazanie najbardziej potrzebującym, że nie są sami.

W zeszłym roku Szlachetna Paczka połączyła ponad 704 tysięcy osób, w tym wolontariuszy, darczyńców i potrzebujących z ponad 17 tys. Rodzin. Łączna wartość pomocy materialnej w postaci paczek przekroczyła 68 milionów złotych. 

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: