Rodzina z problemem przemocy

Cieszyńscy policjanci wzięli udział w III Konferencji Interdyscyplinarnej ''Rodzina z problemem przemocy - praca z osobą stosującą przemoc''. Debata została zorganizowana przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie działającym przy Stowarzyszeniu Pomocy Wzajemnej ?Być Razem? w Cieszynie. Jednym z prelegentów był dzielnicowy z Cieszyna, który przedstawił działania interwencyjne wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie.

W poniedziałek 19.05.2014 w sali sesyjnej cieszyńskiego starostwa odbyła się III Konferencja Interdyscyplinarna „Rodzina z problemem przemocy – praca z osobą stosującą przemoc”.

Wśród zaproszonych gości na konferencji byli m.in. Starosta Cieszyński oraz eksperci na co dzień zajmujący się pomocą osobom doświadczającym przemocy w rodzinie. Prowadzący konferencję przedstawili najistotniejsze elementy dotyczące zasad funkcjonowania i realizacji indywidualnych planów pomocy. 

- Dzielnicowy asp. Krzysztof Krzempek, który jest zastępca przewodniczącego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Cieszynie omówił działania interwencyjne wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie. Ponadto inni prelegenci przedstawili metody pracy z osobą stosującą przemoc w rodzinie na tle systemu pomagania oraz na przykładzie programu „Ku odpowiedzialnej wolności”, realizowanego w latach 2006 – 2013 w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu. – informuje asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji

Ponadto przedstawiono również program Korekcyjno-Edukacyjny dla osób stosujących przemoc, realizowany przez SPW "Być Razem”.

Powiatowy Ośrodek Wsparcia Dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie prowadzony jest na zlecenie Powiatu Cieszyńskiego przez Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Być Razem” w Cieszynie. Jego zadaniem jest udzielanie pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Cel ten realizowany jest poprzez zapewnienie całodobowego schronienia ofierze oraz dzieciom pozostającym pod jej opieką oraz udzielanie pomocy prawnej, psychologicznej, konsultacji wychowawczych i uczestnictwo w grupach wsparcia, w tym także osobom niewymagającym zabezpieczenia schronienia. Ośrodek współpracuje też z Gminnymi Zespołami ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

(red/mat.pras/powiat Cieszyn)

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją