Rezerwa zbyt mocna

W sobotni wieczór poznaliśmy ostatniego ćwierćfinalistę Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Z awansu do 1/4 finału radowali się piłkarze z drugiej drużyny Górnika Zabrze, którzy pewnie pokonali Kuźnię Ustroń – 4:1.

Zabrzanie wyprowadzili kontrę w 21. minucie i wynik spotkania otworzył Bartłomiej Korbecki. Goście, po kilku minutach, zadali drugi cios, a tym razem na listę strzelców wpisał się Alan Lubaski. Ustronianie mogli nawiązać kontakt z rywalem jeszcze przed zmianą stron, ale strzał Pawła Brzóski obronił Maksymilian Ćwik.

Golkiper Górnika skapitulował w drugiej części meczu. Cezary Ferfecki umieścił piłkę w bramce po uderzeniu zza pola karnego i zdramatyzował kolejne minuty spotkania. Jednak zabrzanie zdołali jeszcze dwukrotnie wpakować futbolówkę do siatki i ostatecznie zwyciężyli 4:1, czym zapewnili sobie awans do ćwierćfinału PP.