Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rewolucja w Cieszynie zrobiona

Była przez kilka dni, zrobiła rewolucję i pojechała. Magda Gessler najnowszy odcinek ''Kuchennych Rewolucji'' rejestrowała w Cieszynie w Browarze Mieszczańskim. Informacja o wizycie restauratorki i gwiazdy TVNu lotem błyskawicy obiegła Cieszyn.
Uroczysta kolacja wieńcząca zmiany w lokalu miała rozpocząć się o godzinie dwudziestej. Już kilkanaście minut przed wyznaczoną godziną na ulicę Świeżego podchodziły elegancko ubrane pary. Panowie w dłoniach trzymali kwiaty. Z zaplecza wiele osób obserwowało, jak trwają ostatnie przygotowania w kuchni. Sama Magda Gessler pojawiła się przed dwudziestą. Wysiadła z samochodu i znikła we wnętrzu restauracji.
 
Patrzcie, założyła fartuch, próbuje tego, co ugotowali w kuchni - komentował jeden z gapiów. Co rusz ktoś nadchodził by zobaczyć Magdę Gessler. Akurat z tym problemu nie było, bo okna kuchni restauracji, w której nagrywany był program wychodzą na podwórze. Bez problemu można było zobaczyć jak Gessler krząta się po pomieszczeniu. Próbuje zupy, poucza kucharzy. Potem, już z drugiej strony budynku, można było obserwować jak kelnerki ubrane w cieszyńskie stroje roznoszą potrawy i częstują gości.
 
Kilka godzin na restauratorkę czatowały Wiktoria Moik i Kamila Onufrejczyk. Jesteśmy tu już od trzeciej. Chcemy autograf, bo uwielbiamy jej program  - mówią dziewczyny. Parę razy już ją tutaj widziałyśmy, obiecała nam że podpisze kartki - dodają. Wygląda tak samo jak w telewizji - zdradza nam jedna z pań, która przypatrywała się zza okna Gesslerowej.
 
 
 


Kolacja, która ostatecznie rozpoczęła się z kilkunastominutowym opóźnieniem trwała ponad dwie godziny. Po niej, udało się nam porozmawiać z Magdą Gessler. Zapytaliśmy ją o cieszyńskie smaki - i najpopularniejsze kanapki.
 
Oczywiście próbowałam cieszyńskich kanapek. Są dobre... ale co dalej? - pyta retorycznie Magda Gessler. Zdaniem restauratorki trzeba wracać do smaków, które są podstawą tej kuchni. Choć to może dziwne, ale miałam problem w Cieszynie z dobrym wędzonym boczkiem. Kupiłam go dopiero w Czeskim Cieszynie - mówi Gessler. Wy macie bogate smaki, macie suszone owoce, rolady i kluski śląskie. Ta mieszanka jest bogata, a dodatkowo do tego dochodzą góry. W Nowosądeckim śliwki przykładowo się wędzi. A tutaj suszy - dodaje restauratorka.
 
Co podano na kolację? Była m.in. zupa piwna, na drugie dane serwowane były kurczaki. Nie zabrakło oczywiście knedli. Program rejestrowany w Cieszynie widzowie obejrzą wczesną wiosną, najprawdopodobniej w marcu.
 
Jutro na OX.pl wywiad, który tylko naszemu portalowi udzieliła Magda Gessler.
 
Jan Bacza
 
Zobacz też:
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: