Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Restrykcje łagodzone, studenci nadal online

Zgodnie z wytycznymi przy kolejnym etapie łagodzenia obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa, już wkrótce niektórzy studenci będą mogli wrócić na uczelnię. Nie oznacza to jednak, że sale wykładowe znów zapełnią się słuchaczami. Również egzaminy będą wyglądały inaczej niż dotychczas.

Trzeci etap łagodzenia obostrzeń to przede wszystkim odmrażanie kolejnych gałęzi biznesu, część regulacji dotyczy również uczniów i studentów. Od 25 maja ma zostać wprowadzona możliwość bezpośrednich konsultacji, ma dotyczyć to jednak tylko tegorocznych absolwentów. Mogą powrócić również zajęcia, które nie mogą być realizowane zdalnie - Mimo wprowadzenia kolejnego etapu łagodzenia obostrzeń większość zajęć na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji będzie kontynuowana w trybie online – wyjaśnia prodziekan ds. kształcenia i studenckich na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, filia w Cieszynie, dr hab. Bogusław Dziadzia, prof. UŚ.

Zarówno dla kierunków pedagogicznych jak i tych związanych z kulturą i sztuką, semestr kończy się z początkiem czerwca - przewiduje się na ostatnie dni semestru letniego wprowadzania pełnych grup studentów w mury uczelni. Niektóre wyłączenia (przy pełnym rygorze epidemicznym) dotyczą tych zajęć gdzie bezwzględnie jest potrzebny kontakt bezpośredni, w tym realizacja działań w pracowniach specjalistycznych. Zbliżająca się sesja egzaminacyjna będzie realizowana głównie w trybie online – uzupełnia Bogusław Dziadzia. Egzaminy dyplomowe w trybie stacjonarnym dotyczyć będą przede wszystkim kierunków artystycznych gdzie wymagany jest bezpośredni kontakt.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-20 10:27:49
YaHa: Ludzie, co Wy macie z tą filią UŚ.? Wystarczy sprawdzić strukturę Uniwersytetu Śląskiego
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: