Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Resort zdrowia wprowadza ograniczenia. Jakie w cieszyńskiem?

Ministerstwo Zdrowia podało dokładne obostrzenia, jakie będą obowiązywały od soboty (8.08) na terenie dziewiętnastu powiatów w kraju. Powiat cieszyński otrzymał żółtą kategorię - wprowadzenie jakich restrykcji to oznacza?

Zgodnie z tabelą, jaką przygotowało Ministerstwo Zdrowia (można ją pobrać tutaj - LINK), na terenie powiatów z tak zwanej żółtej strefy bez zmian pozostają obostrzenia dotyczące działalności hotelarskiej, aquaparków i basenów, sanatoriów i punktów rehabilitacji, zgromadzeń, kościołów, transportu zbiorowego, handlu, klubów nocnych i dyskotek, salonów kosmetycznych, fryzjerskich i tatuażu, transportu lotniczego oraz noszenia maseczek.

Zmiany wprowadzone będą natomiast w kwestiach:

  • Organizacji kongresów i targów, prowadzenia punktów gastronomii, siłowni - na terenie budynków czy miejsc, w których odbywają się imprezy będą obowiązywały zaostrzone limity osób uczestniczących (maksymalnie jedna osoba na cztery metry kwadratowe)
  • Organizacji wydarzeń sportowych, kulturalnych, działalności kin, miejsc poprawy kondycji fizycznej - maksymalnie 25% widowni lub publiczności (przy czym maksymalnie 100 osób w przypadku wydarzeń kulturalnych odbywających się w otwartej przestrzeni)
  • Prowadzenia wesołych miasteczek, parków rozrywki lub parków rekreacyjnych - tu również wprowadzono limity osób przebywających na ich terenie - jedna osoba na 10 metrów kwadratowych powierzchni
  • Organizacji wesel i innych imprez okolicznościowych, spotkań - maksymalnie 100 osób

- W większości Polski przyrosty zakażeń nie są duże, ale w niektórych regionach trzeba wprowadzić dodatkowe ograniczenia. My tego wirusa i tę epidemię dopiero poznajemy. Nawet na temat chorób, które znamy od lat mamy różne zdania ekspertów. Na temat COVID-u będziemy słyszeć nowe teorie, a stare okażą się fałszywymi tropami. Musimy zdać się na dużą dozę zdrowego rozsądku - powiedział minister Szumowski cytowany przez stronę internetową resortu zdrowia.

KR/MZ

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: