Reprezentował biało-czerwone barwy na MŚJ

Radosław Sobczyk z Wisły oraz Kacper Jastrzębski z Kraszewic mają za sobą liczne starty w styczniu. Ostatni raz reprezentowali nasz kraj podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Innsbrucku, gdzie zajęli 15. miejsce w bobslejowych dwójkach.

Radosław Sobczyk, który ukończył klasę sportową w Liceum Ogólnokształcącym im. Pawła Stalmacha w Wiśle, jest nie tylko lekkoatletą (przyp. red. wieloboistą), ale również bobsleistą. Jak radzi sobie wiślanin na lodzie?

Sobczyk wraz z Kacprem Jastrzębskim, który również jest wieloboistą, zadebiutowali w Pucharze Europy w listopadzie ubiegłego roku. W styczniu reprezentowali biało-czerwone barwy podczas Mistrzostw Europy Juniorów, gdzie zostali sklasyfikowani na 12. lokacie.

Polscy bobsleiści następnie udali się z Niemiec do Austrii, a konkretnie do Innsbrucku, gdzie również rywalizowali wśród juniorów, ale tym razem z całego świata. Sobczyk z Jastrzębskim zajęli 15. miejsce. Zawodnicy są pełni optymizmu przed kolejnymi startami. Nie brakuje ciężkiej pracy czy dyscypliny, ale liczą również na lepszy sprzęt. Cel na przyszłość? Udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2026 roku.