Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Reprezentacja LO nie zawiodła

Po zdobyciu mistrzostwa powiatu w siatkówce II Liceum Ogólnokształcące im Mikołaja Kopernika w Cieszynie uzyskało awans do finału woj. Śląskiego szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się w Dąbrowie Górniczej.

Na ośmiu boiskach do siatkówki plażowej rywalizowało łącznie 48 zespołów w tym 25 par męskich i 23 pary żeńskie. I tym razem reprezentacja cieszyńskiego  LO nie zawiodła. Dziewczęta wywalczyły srebrny medal przegrywając tylko z utytułowaną parą z II ligowego zespołu z Krzanowic. Drużyna męska wywalczyła miejsce tuż za podium przegrywając brązowy medal w tie-breku 12-15.

W roku poprzednim Asia Szczurek i Weronika Pniok zajęły 4 miejsce, a Kuba Wanat, i Szymon Czapla  zajęli 7 lokatę. W tym roku apetyty były jeszcze większe zwłaszcza po srebrnym medalu reprezentacji chłopców w siatkówce halowej.

Kolejny raz sportowcy z  LO im. Kopernika w Cieszynie  udowodnili, że należą do ścisłej czołówki woj. śląskiego. Dzięki tym rezultatom oraz sukcesom w innych dyscyplinach na szczeblu wojewódzkim (siatkówka halowa, biegi przełajowe, koszykówka, biegi na orientację, narciarstwo biegowe) cieszyńska szkoła po raz kolejny będzie w elitarnym gronie 10 najlepszych szkół woj. Śląskiego.
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: