Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Remonty dróg w Wiśle

Część ulicy Czarne, ul. Rastoki, ul. Turystyczna - władze Wisły chwalą się remontami dróg i promesami.

Jak informuje Małgorzata Szalbot, Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Miasta Wisła, w bieżącym roku, dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Cieszynie, udało się wyremontować część ul. Czarne na odcinku 1106 metrów. - Prace polegały na położeniu nowej nawierzchni asfaltowej, wzmocnieniu poboczy i montażu barier energochłonnych, oraz wykonaniu zatok autobusowych. Przystanki zostały wyposażone w nowe wiaty. Łączny koszt remontu wyniósł 604 000 zł.

Początkiem listopada zakończył się remont ul. Rastoki. Tutaj na odcinku 241 metrów drogi została położona nowa nakładka asfaltowa wraz z przepustami. Koszt remontu to 117 132,91 zł.

- Obecnie trwają prace przy remoncie chodnika wzdłuż ul. Turystycznej na odcinku 90 metrów. W tym roku wykonano już nowy mur wzmacniający skarpę i wymieniono skorodowane barieroporęcze na odcinku 106 metrów – informuje Szalbot.

Mieszkańcy Wisły mają kolejne powody do zadowolenia - Wisła otrzymała kolejną promesę w wysokości 168 000 zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. - Pierwsze dofinansowanie pozyskane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w sierpniu przeznaczone zostało na zakończony właśnie remont oś. Równe. Na odcinku 288 metrów została położona nowa nawierzchnia oraz wyremontowane przepusty. Koszt całkowity remontu wyniósł 155 999 zł, a wysokość pozyskanego dofinansowania to kwota 103 700 zł. Kolejnym remontem realizowanym jeszcze w tym roku będzie odcinek 364 metrów drogi na oś. Zdejszy – zapowiada Szalbot.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-11-16 09:36:27
Klubowiczka007: Już sie macie czym chwalić...<br />Remontujcie drogi żeby był lepszy dojazd do burdeli bo tych w Wiśle najwięcej! Takie pieniadze dostajecie wiec chwycilibyscie sie w koncu za remont PKP i PKSu a nie siedziec i w krzesla pierdziec!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: