Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Remonty dróg w powiecie. "Kondycja finansowa nie jest dobra"

Zdaniem starosty Mieczysława Szczurka, w przyszłym roku powiat nie wyda więcej niż w tym roku pieniędzy na remonty dróg publicznych.

W projekcie budżetu na obecny, kończący się rok powiat planował przeznaczyć na zadania drogowe kwotę ponad 18 mln zł. Jakie są prognozy na 2022 rok? - Na etapie planowania budżetu mogę powiedzieć, że mniej więcej z dokładnością 10-procentową mamy taki sam jak w tym roku poziom środków przeznaczonych na remonty dróg. Przygotowujemy listę planowanych inwestycji, jednak dopóki Rada Powiatu nie zatwierdzi budżetu, może ona ulec zmianie - mówił Szczurek na dzisiejszej (17.11) konferencji prasowej.  

Szef powiatowego samorządu zapytany został też o kondycję finansową powiatu. - Po wielu spotkaniach z wójtami, burmistrzami, starostami z innych gmin i powiatów, na których słyszałem o ich problemach z dopinaniem budżetów, o kondycji finansowej można powiedzieć wszystko oprócz tego, że jest dobra. Zobaczymy, jakie dodatkowe środki będzie można pozyskać, skąd pozyskać dofinansowania - przyznał.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-18 13:23:15
ciotka matylda: No ale jak to? Przecież Glapa i M.Morawiecki twierdzą,że ,,piniyndzy,, mamy w bród! Przed wyborami przyjęcie jakiś kacyk rządowy z kwotą wydrukowaną na kartoniku i będzie super! Wór z pieniędzmi zostanie rozwiązany!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: