Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Remonty dróg krajowych na Śląsku.

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad rozpoczyna remont dróg na Śląsku. Zgodnie z przyjętymi przez GDDKiA założeniami, remontowane są te odcinki, gdzie natężenia ruchu są największe i nawierzchnia najbardziej zniszczona. Podczas planowanych remontów poprawiamy stan nawierzchni na odcinkach dróg o długości ponad 80 km dróg za wartość około 15,5 mln zł.

Na naszym terenie planowane jest wykonanie remontu odcinka drogi ekspresowej nr S-1 od m. Świętoszówka do m. Pogórze. Prace ruszyły od 09.09.2013 r. i mają planowo mają potrwać do 25.10.2013 r.

- Roboty prowadzone będą na obu jezdniach w kilku miejscach (tam gdzie warstwa ścieralna uległa największej degradacji) w związku z czym konieczne będzie częściowe (odcinkowe) przełożenie ruchu na drugą jezdnię – wymusza to fakt wymiany warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni. Łącznie powierzchnia wykonanego remontu nawierzchni na DK-1 i S-1 w tym rejonie wyniesie ok. 27 tys. m2. – informuje GDDKiA

Urzędnicy przypominają także o zasadach bezpiecznej jazdy w rejonie remontowanych odcinków dróg:

- Stosuj się do wprowadzonej organizacji ruchu i ograniczeń prędkości.
- Uważaj na ruch pojazdów budowy, które będą wjeżdżały i wyjeżdżały z zamkniętego odcinka, stosuj się do sygnałów i poleceń osób kierujących ruchem.
- Zachowaj bezpieczną odległość od innych pojazdów oraz naciskaj pedał hamulca odpowiednio
wcześnie. Pamiętaj, że w zależności od masy całkowitej pojazdu, podczas szybkiej jazdy droga hamowania wydłuża się nawet o kilkadziesiąt metrów.
- Sprawdź wcześniej warunki przejazdu w Serwisie dla kierowców na stronie www.gddkia.gov.pl lub telefonicznie pod nr 32 25 96 706 w Punkcie Informacji Drogowej GDDKiA Oddziału w Katowicach oraz całodobowej infolinii drogowej 19 111. Zaplanuj dłuższy czas przejazdu tym odcinkiem drogi, weź pod uwagę, że jazda w korku przyspieszy odczucie zmęczenia i może wpływać na czas Twojej reakcji.
- Pamiętaj, że pomimo starań i podejmowanych działań przez Służby Drogowe w celu zminimalizowania uciążliwości robót, remont wiąże się z utrudnieniami w postaci opóźnień w przejeździe, nowej organizacji ruchu, limitów prędkości. Wjeżdżając na remontowany odcinek drogi pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność i dostosować się do nowych warunków oraz zasad ruchu drogowego.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: