Remontada Puńcowa, remis w hicie

- Z piekła do nieba – czytamy na oficjalnym fanpage’u Tempa Puńców i nie mamy się czemu dziwić, ponieważ wicemistrzowie musieli odrabiać dwubramkową stratę w spotkaniu z Pietrzykowicami. Podziałem punktów zakończyło się starcie pomiędzy GKS-em Radziechowy-Wieprz a Beskidem Skoczów.

Piłkarze Tempa Puńców mieli okazję odskoczyć rywalom w ligowej tabeli, ale potrzebowali ku temu pokonać Bory Pietrzykowice. Gospodarze przystępowali jako zdecydowany faworyt do zwycięstwa, ale wysoko zawiesili sobie poprzeczkę w niedzielne popołudnie, bo po kwadransie gry przegrywali już różnicą dwóch bramek. Wicemistrz Okręgówki zdołał wyrównać tuż przed zmianą stron, a kilka minut przed upływem regulaminowego czasu gry gola na wagę trzech punktów zdobył Mikołaj Tobiasz. Puńcowianie wygrali 4:2, a końcowy rezultat ustalił Rafał Adamek, dla którego to pierwsze trafienie po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją.

Beskid Skoczów, po dziewięciu spotkaniach, pozostaje niepokonany w Okręgówce (przyp. red. – podobnie jak ww. Tempo). Bohaterem ekipy spod Kaplicówki okazał się Damian Szczęsny, który doprowadził do wyrównania w 69. minucie w wyjazdowym starciu z GKS-em Radziechowy-Wieprz. W bezpośrednim starciu dwóch ekip z czołowej „3” doszło do podziału punktów.