Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Remont za remontem w Gminie Hażlach

Gmina Hażlach sukcesywnie remontuje drogi. Wyremontowano ul. Zieloną w Zamarskach, zaś na ulicach Lipowej i Krętej w Hażlachu trwają prace drogowe. To nie wszystko, w planach znajdują się kolejne inwestycje.

Na ul. Kostkowickiej w Hażlachu pojawiła się łata wielkopowierzchniowa, a niedługo mają się rozpocząć prace na ul. Pilotów w Kończycach Wielkich oraz na ul. Szkolnej w Rudniku.

Jak informuje Wójt Gminy Grzegorz Sikorski, aktualnie jest opracowywana dokumentacja projektowa ulic Tęczowej, Świerkowej i Górnej w Kończycach Wielkich, Muroń oraz Długiej Bocznej w Hażlachu, a także Warszawskiej i Zagrodowej w Pogwizdowie. Można do tego dodać most na rzece Piotrówka oraz ulicę Dębina w Kończycach Wielkich.

Wójt ma również nadzieję, że już w przyszłym roku ruszą prace na ul. Parchów w Hażlachu oraz Dębowej i Zaleskiej w Brzezówce. Gmina czeka też z niecierpliwością na wyniki konkursu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, z którego fundusze pozwoliłyby przebudować ul. Szkolną w Pogwizdowie oraz ul. Szkolną w Zamarskach.

Istotne są też zmiany w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, które umożliwią zaprojektowanie i wykonanie ul. Centralnej Bocznej w Rudniku.

- Zdaję sobie sprawę, iż mimo ogromnego postępu w temacie remontu dróg, który nastąpił w ostatnich latach, oczekiwania mieszkańców Gminy Hażlach są nadal spore. Proszę jednak o cierpliwość i zaufanie. Wraz z pracownikami Urzędu Gminy stale poszukujemy możliwości pozyskania zewnętrznych środków finansowych, które umożliwiłyby współfinansowanie niezwykle drogich remontów drogowych. – podsumowuje Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach.

 

MD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-19 19:05:01
iga: A w Cieszynie kopią i kopią P Burmistrz wie co robi
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: