Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Remont Katowickiej już wkrótce

Drogi w powiecie cieszyńskim (i nie tylko) niejednokrotnie spędzają kierowcom sen z powiek. Dziury, zła jakość nawierzchni i różnego rodzaju koleiny często utrudniają jazdę. Na szczęście nie brakuje remontów dróg,, które nie tylko mają na celu poprawę organizacji ruchu, ale również zapewnienie kierowcom dróg, po których można jeździć bez obaw o stan techniczny auta.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach podjął decyzję o przebudowie najbardziej zniszczonego odcinka DW 938. Przebudowie poddany zostanie odcinek ulicy Katowickiej w Cieszynie od rond na Pastwiskach aż do granicy miasta. Jest to odcinek 1800 metrów na którym nawierzchnia jest szczególnie zniszczona. Umowa z wykonawcą została już podpisana, a na inwestycję przeznaczono łącznie 10,5 miliona złotych. 

- Umowa jest już podpisana, prace zostaną rozpoczęte wiosną 2018 roku, gdy tylko warunki atmosferyczne umożliwią rozpoczęcie takich prac – powiedział w rozmowie z portalem ox.pl Ryszard Pecer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach – kwota przeznaczona na naprawę odcinka niecałych dwóch kilometrów drogi jest tak wysoka, ponieważ w skład tej naprawy wejdzie dosłownie wszystko. Stara droga zostanie rozebrana i zbudowana od nowa, podbudowa z kruszywa, kolejne warstwy podbudowy bitumicznej i oczywiście nawierzchnia. Wykonane zostanie również odwodnienie, kanalizacja oraz nowe chodniki.

Zgodnie z umową zawartą przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, remont drogi ma się rozpocząć wraz z nadejściem wiosny, teoretycznie miałby zostać zakończony do jesieni. Nie wiadomo na razie w jaki sposób zorganizowany będzie ruch na ulicy Katowickiej w czasie remontu, ani którędy zostaną poprowadzone ewentualne objazdy.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-05 15:34:15
wodz dziewieciu niedzwiedzi: Ładna konina od rond do granic miasta a ten najbardziej zniszczony odcinek w parchowioku to co dupa sam sie naprawi?ciekawe czy gmina hażlach zaskoczy i zrobi cos aby ten odcinek drogi w lesie tez naprawic !
2018-01-05 15:48:31
lpp: a Hażlaskiej to kur.a kiedy? niedługo tam bedzie mozna offroad organizowac... nie rozumiem po co są naprawiane niektore całkiem dobre ulice a najbardziej dzjurawe się zostawia...
2018-01-05 16:01:12
igor.7: Starczy wykopać tablicę spod pawilonu meblowego i przenieść do ronda Fukały i po problemie. Może się nie zorientują i naprawią drogę przez parchowiok. (-:
2018-01-05 16:55:16
ondrik: @krokusik.<br />Nie denerwuj się, uspokój się. Napij się kompotu. (-:<br />@LPP<br />....a ja jak wyremontują Hażlaską to zapisuję się do PiS-u i idę na pielgrzymkę do Torunia. ((-:
2018-01-05 18:44:45
koszor: Igorowi polyjcie, bo dobrze godo, a najlepi tabule \&quot;Cieszyn\&quot; zawiyź do Pawłowic.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: