Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Remont drogi w Dzięgielowie oraz w Pruchnej (będą utrudnienia)

W poniedziałek 24 czerwca rozpoczną się prace związane z przebudową ul. Zamkowej w Dzięgielowie, na odcinku od Zamku do skrzyżowania z ul. Targoniny. W tym samym dniu rozpocznie się również remont ul. Głównej w Pruchnej.

 W ramach robót drogowych w Dzięgielowe przewidziano m.in.: wykonanie nowej konstrukcji jezdni na długości 1064 m, poszerzenie i ujednolicenie szerokości jezdni do 5,5 m, wykonanie odcinka chodnika o łącznej długości 73 m i szerokości 2,15 m, montaż barier energochłonnych, wykonanie peronu przystankowego, k) przebudowę dwóch skrzyżowań z drogami gminnymi, tj. ul. Misyjną, ul. Spacerową. Wartość zadania wynosi ok. 3,34 mln zł, z czego ok. 1,64 mln zł stanowić będzie dofinansowanie w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych, a pozostałe nakłady sfinansowane zostaną z budżetu powiatu i Gminy Goleszów. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, w dniach 24-30 czerwca wykonawca robót planuje przeprowadzenie wycinki drzew kolidujących z inwestycją, co będzie się wiązało z czasowymi utrudnieniami w ruchu kołowym.

Z kolei w Pruchnej prace na ulicy głównej obejmują m.in.: wykonanie nowej konstrukcji jezdni na długości 290 m i szerokości jezdni 6,0m z normatywnymi poszerzeniami na łukach poziomych, wykonanie po stronie lewej odcinka chodnika o łącznej długości 241 m i szerokości 2,20 m, następnie na długości 49 m pobocza utwardzonego bitumicznego (w konstrukcji jezdni) o szerokości 1,0 m; wykonanie po prawej stronie pobocza gruntowego ulepszonego (nawierzchnia destrukt asfaltowy) o długości 146m o szerokości 1,0 m, następnie na długości 144 m pobocza utwardzonego bitumicznego (w konstrukcji jezdni) o szerokości 1,0 m; budowę sieci kanalizacji deszczowej (kanał główny fi 315, studnie rewizyjne, studzienki ściekowe z wpustami krawężnikowo-ulicznymi) oraz umocnionego wylotu do rowu); przebudowę dwóch skrzyżowań z drogami gminnymi (w ok. 0+151 z ul. Cichą i w km 0+243 z ul. Stawową) poprzez korektę geometrii łuków poziomych;
umocnienie skarpy płytami ażurowymi; montaż barier energochłonnych. Planowany termin zakończenia zadania to pierwsza dekada listopada 2019r.

Wartość zadania wynosi ok. 1,55 mln zł, z czego ok. 835 tys. zł stanowić będzie dofinansowanie w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych, a pozostałe nakłady sfinansowane zostaną z budżetu Powiatu, przy współudziale finansowym Gminy Strumień. Tutaj również należy spodziewać się trzeba utrudnień w ruchu, jednak głównie będą polegały na wprowadzeniu ruchu wahadłowego wraz z ograniczeniem prędkości.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: