Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Relikwie bł. Jana Pawła II w Hermanicach

Relikwie bł. Jana Pawła II otrzymała Parafia pw. N.M.P. Królowej Polski Klasztor Ojców Dominikanów w Ustroniu-Hermanicach. - Jesteśmy zaszczyceni i chcemy, aby jak najwięcej osób mogło je uczcić - mówią Dominikanie.

Kardynał Stanisław Dziwisz ofiarował naszej parafii w Hermanicach relikwie bł. Jana Pawła II. Relikwiarz zawiera materiał nasączony kropelką krwi stanowiąc relikwie pierwszego stopnia. – Bardzo się cieszymy, że nasza Parafia otrzymała taki dar. Zwróciliśmy się z prośbą o przekazanie relikwii do kardynała Stanisława Dziwisza. Był nam przychylny i otrzymaliśmy relikwie – mówi o. Cezary Jenta z klasztoru oo. Dominikanów.

Jak dodał w rozmowie z OX.PL o. Cezary Jenta to również znaczenie symboliczne dla parafii. Jan Paweł II choć nigdy nie zagościł w Hermanicach, był z nimi emocjonalnie związany. – W 1995 roku przelatując nad Hermanicami zrzucił z helikoptera różańce – mówi o. Jenta.

Uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Jana Pawła II do kościoła odbędzie się 4 sierpnia o godz. 11.00 podczas Mszy św., której będzie przewodniczył Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Póki co jeszcze nie wiadomo jak będzie można uczcić relikwie na co dzień. – Chcielibyśmy dać taką powszechną możliwość, zastanawiamy się jak to rozwiązać, ale z pewnością jeśli na co dzień nie będą wystawione te relikwie, każdy, kto będzie chciał będzie to mógł uczynić – dodaje o. Cezary Jenta.

Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: