Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rehabilitacja online dla niepełnosprawnych ruchowo

Definicja z ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej mówi, że „rehabilitacja osób niepełnosprawnych oznacza zespół działań, w szczególności organizacyjnych, leczniczych, psychologicznych, technicznych, szkoleniowych, edukacyjnych i społecznych zmierzających do osiągnięcia, przy aktywnym udziale tych osób, możliwie najwyższego poziomu ich funkcjonowania, jakości życia i integracji społecznej.”

 - Osoby z niepełnosprawnościami, które wymagają regularnie prowadzonej rehabilitacji, znalazły się w obliczu pandemii w bardzo trudnej sytuacji. Z jednej strony – bezpieczne dla ich zdrowia jest pozostawanie w domach i maksymalne ograniczenie ryzyka zakażenia, z drugiej – pozbawienie ich dostępu do terapii na tak długi czas może mieć daleko bardziej negatywne skutki.

Właśnie dla osób z niepełnosprawnością ruchową, powyżej 16. roku życia, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej lub neurologicznej w stopniu umiarkowanym albo znacznym Fundacja „Avalon” prowadzi bezpłatną rehabilitację online w ramach projektu „Aktywność kluczem do niezależności”. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą za pośrednictwem internetu skorzystać zarówno z zajęć rehabilitacyjnych, jak i zajęć dodatkowych w postaci aktywności sportowych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Jak można przeczytać na stronie Fundacji „W projekcie oferowane są zajęcia indywidualne, takie jak: aktywna rehabilitacja, trening w wirtualnej rzeczywistości, zajęcia z psychologiem czy logopedą. Dodatkowo organizowane są zajęcia grupowe: crosstrening, nordic walking, zumba, samoobrona, techniki relaksacyjne, trening „samodzielni w terenie” czy trening „samodzielni na co dzień”. Wszystkie zajęcia są dostosowane przez specjalistów Avalon Active, tak by przynosiły jak najlepsze efekty dla pacjentów, którzy zdecydują się na uczestnictwo online”.

Propozycja ta, skierowana dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją ruchową i neurologiczną jest interesującą formą rehabilitacji, którą możemy nie wychodząc z domu kontynuować pomimo panującej pandemii.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: aktywni.fundacjaavalon.pl. Chęć udziału w projekcie można zgłosić telefonicznie lub mailowo.

AK, mat. Pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-16 18:15:36
wojtek883: Za chwile zaczniemy dzieci robic online.. Rehab online, toz to parodia.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: