Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Red Bull kończy współpracę z Kacprem Sztuką

Kacper Sztuka wydał oświadczenie w niedzielny poranek o zakończeniu współpracy z austriackim koncernem. Co to oznacza dla cieszynianina? Czy ubiegłoroczny triumfator włoskiej Formuły 4 dokończy sezon w holenderskim zespole MP Motorsport?

Kacper Sztuka, po ubiegłorocznym triumfie we włoskiej Formule 4, przeniósł się klasę wyżej, dołączając do holenderskiego zespołu MP Motorsport i rozpoczynając także współpracę z Red Bullem. Cieszynianin w pierwszych wyścigach F3 zajmował odległe pozycje, ale w połowie maja sięgnął po pierwsze punkty, zajmując 5. miejsce we włoskiej Imoli.

Niestety, 18-latek poinformował w niedzielny poranek o rozwiązaniu umowy z austriackim koncernem. - W ostatnich tygodniach umowa z juniorskim programem Red Bulla została rozwiązana z inicjatywy partnera. Do momentu zakończenia współpracy moje starty, funkcjonowanie w zespole i progres, który poczyniłem, były pozytywnie oceniane przez wszystkie współpracujące ze mną bezpośrednio osoby – przyznał kierowca MP Motorsport za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Co z dalszymi występami Sztuki w obecnej edycji Formuły 3? - Powyższa decyzja nie wpływa na ocenę zespołu MP Motorsport i nasze plany startowe. W sezonie 2024, dzięki wsparciu moich sponsorów zamierzam wystąpić we wszystkich pozostałych rundach F3 i dalej rozwijać jako kierowca zarówno na torze, jak i poza nim. Moja determinacja do tego, żeby być najszybszym, wygrywać i któregoś dnia ścigać się z najlepszymi kierowcami na świecie, pozostają niezmienne – podsumował kierowca holenderskiej ekipy, który w klasyfikacji generalnej zajmuje 19. miejsce.

 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-16 17:08:32
Ruben: Szkoda.
2024-06-17 05:00:03
Jakkolwiek Żywy : Jaki odsetek ludzi ogląda wyścigi F4/F3 I tym podobne zmagania? Hobby wąziutkiej grupy snobów za ogromne pieniądze dojone ze wszystkich w cenach paliw/energii/żywności i napojów, zależnie od listy sponsorów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: