Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Razem od pół wieku

Przeżyli ze sobą razem 50, a nawet 60 lat. W Goleszowie uhonorowano małżeństwa, które doczekały swoich Złotych oraz Diamentowych Godów.

Uroczystość odbyła się 5 października br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie. Obecne były władze samorządowe gminy. Programem artystycznym imprezę ubogacił Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Goleszów”, a uroczysta pieśń „Ojcowski dom” została wyśpiewana przez wszystkich zebranych w pozycji stojącej.

Małżeństwa, które przeżyły ze sobą pół wieku otrzymały medale przyznane przez Prezydenta RP. W jego imieniu wręczenia dokonali: wójt Krzysztof Glajcar, przewodniczący rady Bogusław Konecki i kierownik USC Joanna Pilch.

Natomiast gromkie „Sto lat!” wybrzmiało przy wzniesionej lampce szampana i życzeniach wójta oraz przewodniczącego rady, którzy pogratulowali lat spędzonych razem, wyrażając nadzieję, że doświadczenie i historie zacnych jubilatów staną się przykładem dla młodszych pokoleń.
 
50-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili:
Janina i Wiesław Balawenderowie z Dzięgielowa, Maria i Edward Bierscy z Goleszowa, Longina i Jan Bujokowie z Dzięgielowa, Maria i Jerzy Bujokowie z Cisownica, Helena i Jan Chmielowie z Dzięgielowa, Władysława i Jan Czyżowie z Cisownicy, Kazimiera i Jan Guznarowie z Bażanowic, Stanisława i Józef Haratykowie z Bażanowic, Anna i Jan Hawrotowie z Bażanowic, Bronisława i Brunon Mendrkowie z Kisielowa, Zuzanna i Jerzy Michalikowie z Cisownicy, Emilia i Gustaw Morysowie z Lesznej Górnej, Emilia i Jan Nowakowie z Goleszowa,  Edeltrauda i Eugeniusz Ostruszkowie z Dzięgielowa, Danuta i Karol Plintowie z Dzięgielowa,  Halina i Jan Pustówkowie z Puńcowa, Cecylia i Jerzy Pustówkowie z Puńcowa, Olga i Ewaryst Rajwowie z Kisielowa, Genowefa i Karol Raszkowie z Godziszowa, Zofia i Piotr Sembolowie z Goleszowa, Wanda i Bogusław Sikorowie z Cisownicy, Maria i Jan Sztwiertniowie z Goleszowa, Stanisława i Rudolf Słowiokowie z Kozakowic Górnych, Emilia i Józef Wałascy z Lesznej Górnej, Emilia i Jan Wisełkowie z Goleszowa.

60-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili:
Krystyna i Bolesław Buczyńscy z Lesznej Górnej, Anna i Gustaw Cieślarowie z Godziszowa, Leokadia i Rudolf Fobrowie z Goleszowa, Wanda i Jan Hławiczkowie z Dzięgielowa, Helena i Karol Roikowie z Goleszowa, Wanda i Karol Sikorowie z Bażanowic.

Zachęceni do rozmów seniorzy wspominali dawne dzieje, żartowali. Były również kwiaty i upominki.

red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: