Raz na wozie, raz pod wozem

I runda rozgrywek w lidze śląskiego handbal'a weszła w decydującą fazę. Młodzików MKS-u Ustroń, w piątej kolejce pokonał MKS Zryw Chorzów. Mecz nie porywał swą widowiskowością. Obie drużyny zagrały poniżej swych możliwości.

Wynik 17:13(12:8) najlepiej obrazuje słabą dyspozycję, zwłaszcza po stronie zawodników MKS-u. Grając na własnym parkiecie, śląski zespół popełnił mniej błędów, przez co zdobył kolejne 3 punkty. Tym samym wyprzedził Ustroń w tabeli. Szósta kolejka w poniedziałek 18-go listopada, a w niej MKS przyjmie w Ustroniu zespół SPR Pogoń Zabrze.

Zdecydowanie lepiej poszło w kończącej pierwszą rundę, siódmej kolejce Młodziczkom. Dziewczyny w roli gospodarza podejmowały SPR Pogoń Zabrze. Już pierwsza połowa, wygrana 15:3 pokazała progres w wyszkoleniu zawodniczek MKS-u. Zarówno pani trener Szygulska, jak i wspomagający ją Piotr Bejnar, mieli wiele powodów do zadowolenia, także w drugiej połowie. Na wysokie zwycięstwo 30 :10, zapracował cały zespół. Największą ilość celnych rzutów zapisały na swym koncie Kasia Habarta (10) i Natalia Stec(9). Tym imponującym zwycięstwem Młodziczki MKS Ustroń kończą I rundę na czwartym miejscu z dziewięcioma punktami na koncie.

Tymczasem w środę 13 listopada, na hali Sp1 w Ustroniu piątą kolejkę w lidze rozegrają Juniorzy O 17:30 u stóp Czantorii naprzeciw gospodarzy, wyjdzie na parkiet siódemka MUKS Zagłębie Sosnowiec. Spotkanie bardzo ważne, bo rywale zajmują w tabeli miejsce zaraz za Ustroniem, z takim samym dorobkiem punktowym. Ten fakt, jak i oczywistość zaciętej rywalizacji na meczach piłki ręcznej, gwarantuje sześćdziesiąt minut ogromnego napięcia.

Serdecznie zapraszamy na sportowe emocje w środowy wieczór.