Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ratujmy organy

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert z cyklu RATUJMY ORGANY KOŚCIOŁA JEZUSOWEGO, który odbędzie się w niedzielę - 15. 07. 2012 r. o godz. 17:00 w kościele Jezusowym w Cieszynie.

Wystąpią:

  • Joanna Marciniak (Lübeck) - organy
  • Martyna Postrzednik (Kraków) - skrzypce
W programie: J.S. Bach, J.F. Haendel, F. Mendelssohn, D. Buxtehude, C. Franck, E. Morricone
 
 
Joanna Marciniak
 
studentka I roku studiów II stopnia Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie organów prof. Elżbiety Karolak i as. Jarosława Tarnawskiego. Od października 2011 roku przebywa w ramach programu Erasmus w Musikhochschule Lübeck, kształcąc się pod kierunkiem prof. Franza Danksagmüllera. W 2004 roku otrzymała II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Dawnej Polskiej Muzyki Organowej w Legnicy, w 2007 roku I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Organistów w Białymstoku, w 2009 roku Laur Młodego Organisty podczas konkursu organizowanego w ramach XXXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku, w 2010 roku wyróżnienie na II Akademickim Konkursie Organowym „Romuald Sroczyński in memoriam” w Poznaniu, a w maju bieżącego roku wyróżnienie na I Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Katowicach. Uczestniczyła także w kursach, prowadzonych m.in. przez.: Oliviera Latry, Bine Bryndorf, Gerharda Gnanna, Johanna Trumera, Umberto Forni oraz Tomasza Orlowa.
 
 
Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach odbywających się w Cieszynie zapisz się na newsletter na www.cieszyn.pl

Promocja UM Cieszyn


źródło: UM Cieszyn
dodał: UMC

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: