Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ratują przyrodę pędzlem i obiektywem

Rozstrzygnięto zorganizowany przez Komisję Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie przy współudziale Urzędu Gminy w Dębowcu Konkurs - plastyczno-fotograficzny ratujmy przyrodnicze środowisko w gminie Dębowiec. Prace nadesłane na konkurs miały dotyczyć ratowania przyrody, zagrożonych gatunków, ingerencji człowieka w środowisko naturalne itp. Wszyscy uczestnicy świetnie wywiązali się z zadanego tematu, a niektórzy stworzyli prace warte zainteresowania producentów.

Nagrody uroczyście wręczono laureatom 17 października w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Dębowiec w Łączce.  - Przy okazji tego konkursu możecie poznawać środowisko przyrodnicze gminy Dębowiec. A jest naprawdę piękne – mówił witając laureatów konkursu Jan Machała, przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie, zachęcając jednocześnie do różnych innych form poznawania przyrody i obcowania z nią, jak i poznawania najbliższej okolicy, jak choćby zdobywanie odznak krajoznawczych.

- Mamy to szczęście, że żyjemy w gminie o najpiękniejszych walorach przyrodniczych i krajobrazowych, jakie mogą zdarzyć się na tym terenie. Mamy okolicę pagórkowatą, niziny, mnóstwo stawów, a co za tym idzie przebogatą faunę i florę – mówił przed wręczeniem nagród wice wójt Dębowca Artur Kulesza dodając, że kilka dni temu widział kilkanaście orłów pomiędzy dębowieckimi stawami. I że jak rozmawia z ludźmi, którzy rozjechali się gdzieś po dalekim świecie, to pierwsze, co wspominają ze swych rodzinnych stron, to czystość i piękno dębowieckiej przyrody.

- Mam nadzieję, że dzięki wam to środowisko ulegnie dalszej poprawie. Że wniesiecie w swoje dorosłe życie, w swoje przyszłe rodziny wartości, o których być może niektórzy zapomnieli. Bo jak idziecie gdzieś nad jezioro, na plażę, to kiepsko się siedzi na plaży, która jest pełna śmieci – dodał Artur Kulesza, a Jacek Tyczkowski, prezes Oddziału PTTK Beskid Śląski w Cieszynie nawiązując do niedawnej akcji sprzątania świata dodał, że ma nadzieję, że ktoś, kto już sprzątał po kimś, nie będzie sam śmieci wyrzucał.

Po uroczystych wystąpieniach organizatorów i przedstawicieli władz gminy i PTTK nastąpił długo oczekiwany moment wręczenia dyplomów i ufundowanych przez Urząd Gminy nagród. A oto zwycięzcy:

Kategoria klasy III- V: 1. Krystian Ryczek (SP Dębowiec), 2. Paulina Wróbel, 3. Martyna Kurek, 4. Karolina Piegrzymek (wszystkie SP Ogrodzona). Wyróżnienia: Angelika Macura, Patryk Oleksy (oboje SP Ogrodzona), Weronika Kawulok (SP Dębowiec). Nagrodę Specjalną Euroregionu Olza za wybitny artyzm w wykonanej pracy otrzymała w tej kategorii Natalia Baścik z SP Ogrodzona. Klasy VI: 1. Wiktoria Głowacka (SP Dębowiec), 2. Wiktoria Kojma (SP Simoradz), 3. Klaudia Porębska (SP Dębowiec). Wyróżnienia: Katarzyna Nawrat i Kinga Żabnicka (obie SP Dębowiec). Nagrodę Specjalną Euroregionu Olza za wybitny artyzm w wykonanej pracy otrzymał Kacper Moskała (SP Dębowiec). Jego praca z pewnością zasługuje na uwagę i z powodzeniem mogłaby być wprowadzona do seryjnej produkcji. Zaprojektował on lnianą torbę na zakupy z ciekawym rozwiązaniem graficznym i dobrym hasłem. Nagrodę główną w kategorii fotografii osób dorosłych otrzymała Barbara Karnas.

(indi)

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ>>>

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: