Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Raperzy pomagają Dorotce

Raperzy pomagają! Tym razem postanowili wesprzeć Dorotkę Dąbrowską – 11-letnią mieszkankę regionu, która cierpi na nerwiakowatość. Leczenie pochłania gigantyczne środki, raperzy postanowili więc nagrać kawałek, który zachęca do wsparcia dziewczynki.

Dorotka Dąbrowska cierpi na nerwiakowatość – choroba objawia się m.in. występowaniem guzów mnogich. Największą szansą na leczenie jest zastosowanie leku seleumetinib – nierefundowany lek, który jest w stanie nawet o 60% zmniejszyć nieoperacyjne guzy.

Lek, który może pomóc, jest jednak drogi. Rodzice dziewczynki nie są w stanie samodzielnie ponieść tak wysokich kosztów, dlatego założona została zbiórka. Jak podkreślają rodzice dziewczynki – każda złotówka jest ważna, każda ratuje życie. Cel zbiórki to ponad 1,5 miliona złotych, obecnie zebrano niecałe 60% potrzebnej kwoty.

W akcję postanowili więc włączyć się raperzy - Dudek P56, Domin, Igor Eku, Dack, Warunia, INKG, 7x7x7, KARPIU ZBK i FLAME nagrali kawałek „Podziel się sercem”. Utwór ma na celu dodatkowe nagłośnienie sprawy dziewczynki i zachęcenie do wsparcia zbiórki. Jeden z raperów jest mieszkańcem Śląska Cieszyńskiego, to właśnie on jest inicjatorem akcji, woli jednak nie mówić zbyt dużo o swojej roli w sprawie – to cel zbiórki jest ważny, nie moja osoba – powiedział w rozmowie z portalem ox.pl.

Utwór został dodany na YouTuba w pierwszym tygodniu listopada, wyświetliło go już 11 tysięcy osób. W opisie jest podany link do skarbonki (podstrona głównej zbiórki – link dostępny tutaj) – cel to 50.000 zł, obecnie zebrano nieco ponad 6.000, jest jednak stosunkowo często udostępniana – ponad 250 razy. To właśnie zasięg w tym przypadku jest ważny, ponieważ każda odsłona to szansa na chociażby kilka złotych, a te przybliżają Dorotkę do celu, jakim jest leczenie.

Większość raperów, których słyszymy w utworze to mieszkańcy Warszawy i okolic, jeden jest z Powiatu Cieszyńskiego, jeden to mieszkaniec Bielska-Białej. Zdecydowanie największą popularnością wśród wymienionych osób cieszy się Dudek P56 – przedstawiciel nurtu ulicznego rapu. Na samym Faceboou może poszczycić się 226.000 osób obserwujących – taki zasięg z pewnością zbiórce pomaga. Pozostali raperzy również dysponują dosyć pokaźną grupą fanów, w związku z czym mają dużą szansę na zdziałanie czegoś dobrego – nie trzeba było nikogo namawiać, gdy zaproponowałem włączenie się w akcję pomocy dla Dorotki wszyscy bardzo chętnie na to przystali i szczerze się zaangażowali. Mamy nadzieję, że uda się zebrać pieniądze – powiedział raper z regionu.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: