Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rajdowy talent z Cieszyna

Jakub Gerber, niegdysiejszy pilot Roberta Kubicy i Tomasza Kuchara mówi o nim, że jest najbardziej utalentowanym kierowcą młodego pokolenia. Poprzedni sezon zakończony z tytułem drugiego wicemistrza Rajdowego Pucharu Polski, potwierdza znakomite umiejętności jedynego kierowcy z Automobilklubu Cieszyńskiego, który w tak młodym wieku zasiada za kierownicą rajdowego samochodu i rywalizuje na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w obecnym sezonie.

Młodość i talent

Jerzy Tomaszczyk ma 24 lata. W rajdach samochodowych startuje od 2007 roku. Przygodę z rajdami, podobnie jak i wielu kierowców rozpoczynał Fiatem 126p. Następne starty podyktowane chęcią rozwoju i zaprezentowania swoich umiejętności szerszemu gronu rozgrywane były na trasach Rajdowego Pucharu Polski. Jerzy Tomaszczyk przesiadł się do Peugeota 106, którym dwukrotnie podejmował rywalizacje na odcinkach specjalnych. Kierowca z Cieszyna najdłużej i najpewniej czuł się jednak w Hondzie Civic VTi, którą ścigał się 3 lata. Świetnie przygotowany samochód oraz znakomite umiejętności młodego zawodnika przyniosły mistrzostwo w klasie A6 i 5 miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski w roku 2009. Celem rywalizacji w sezonach 2010/2011 było dalsze doskonalenie „rajdowego rzemiosła”, które zaowocowało świetnymi wynikami w poszczególnych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz zwycięstwem w Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2011.

Fiat 126p

Peugeot 106

Honda Civic Vti


Cały czas w górę

W tegorocznym sezonie kierowca Automobilklubu Cieszyńskiego rywalizuje w markowym pucharze Castrol Edge Fiesta Trophy. Eliminacje rozgrywane są na odcinkach specjalnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jerzy Tomaszczyk jest jednym spośród 9 zawodników, którzy zasiadają za kierownicą Forda Fiesty R2. Puchar jest bardzo dobrze przygotowany medialnie i wizerunkowo, co daje wielu parterom biznesowym wspaniałe możliwości marketingowe.

Castrol Edge Fiesta Trophy

Na fotelu pilota obok kierowcy z Cieszyna zasiada Kamil Kozdroń. Ostatni występ załogi miał miejsce podczas 27 Rajdu Karkonoskiego, gdzie Jerzy Tomaszczyk na dwóch ostatnich oesach odnotował najlepsze czasy spośród wszystkich zawodników startujących w Castrol Edge Fiesta Trophy, plasując się na ostatnim oesie z szóstą lokatą w klasyfikacji generalnej rajdu.W ramach rozgrywek Castrol Edge Fiesta Trophy 2012 pozostały jeszcze 3 eliminacje. Najbliższa zostanie rozegrana w dniach 9-11 sierpnia w Rzeszowie.

Portal OX patronuje kierowcy w tegorocznym sezonie i gorąco zachęca do kibicowania podczas kolejnych występów wszystkich czytelników portalu.

Oficjalny fanpage Jerzego Tomaszczyka

Oficjalny kanał YouTube Jerzego Tomaszczyka
 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: