Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rajd Wisły nie odbędzie się?

Jak informuje Automobilklub Śląski, tegoroczny Rajd Wisły nie odbędzie się. Powodem odwołania imprezy ma być nie tyle trwająca epidemia, a decyzja, którą podjęło Prezydium Zarządu PZM.

Rajd Wisły miał się odbyć w dniach 2-3 października. Niestety PZM na ten temin wpisał Rajd Świdnicki, rundę Samochodowych Mistrzostw Polski, co uniemożliwiło organizację wiślańskiej imprezy, która była rundą Mistrzostw Śląska. Prezes Automobilklubu Śląskiego Andrzej Szkuta nie kryje oburzenia. - Z ogromnym żalem i niedowierzaniem dowiedzieliśmy się od osób trzecich (!)o tej zmianie. Nikt z władz związku, jak również z GKSS, nie raczył sięskontaktować z organizatorami tego rajdu przed podjęciem tak znaczącej dla sportu samochodowego decyzji. Mamy oczywiście świadomość ważności i hierarchii poszczególnych cykli, ale przecież nie tak załatwia się ważne kwestie, tym bardziej w sytuacji, kiedy wiele przedsięwzięć przygotowawczych do tego rajdu zostało już podjętych, a środków finansowych zostało wydanych! - napisał w oświadczeniu Szkuta

Informacja o odwołaniu rajdu została opublikowana 18 maja. Jak jednak informuje portal Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, jest szansa, że wiślańska impreza jednak dojdzie do skutku. Powodem ma być ogromne zainteresowanie kibiców tym rajdem i ich ostry sprzecw wobec decyzji PZM. 

Zgodnie z planem odbyć się ma Rajd Cieszyńska Barbórka, który zakończy tegoroczną rywalizację w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. - Niestety rok temu o tej porze mieliśmy już potwierdzone odcinki i spokojnie przygotowywaliśmy niezbędną dokumentację wymaganą przez urzędy i instytucje. W tym roku dalej stoimy w fazie koncepcji bez szczegółowych uzgodnień z zarządcami dróg. Jednak jesteśmy dobrej myśli i na tę chwilę planujemy Barbórkę w dotychczasowej formie, tj. z piątkowym Prologiem i dwoma OS w sobotę. W zależności od sytuacji finansowo-organizacyjnej mamy również rozplanowany oszczędny wariant B, czyli jeden odcinek specjalny pokonywany trzykrotnie „tam i z powrotem” - mówi Radomir Motyl, dyrektor rajdu, cytowany przez rsmsl.pl.

KR/mat.pras. 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-27 05:57:00
koszor: Nie odbędzie się z powodu epidemii? Ale gdzie jest ta epidemia? Chyba epidemia biedy, długów i ogłupienia. Znajomy, po blisko dwóch miesiącach siedzenia w domu, ogrodzie i unikaniu kontaktów, zmarł na zawał. Oglądał wiadomości i stres zrobił swoje.
2020-05-27 06:01:52
koszor: Bezmyślnym zwolennikom noszenia maseczek i foliowych rękawiczek, polecam zainteresować się, jaki to ma naprawdę wpływ na nasze zdrowie, jak na tych powierzchniach dochodzi do gwałtownego rozwoju bakterii. Szumowski zresztą już kilka razy zmieniał zdanie na ten temat.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: